INFORMACJA

Przedstawicieli firmy GreenNet, przy współpracy Bankiem Ochrony Środowiska oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chcieliby przedstawić mieszkańcom Gminy Pyrzyce możliwośćinsta­lacji systemów fotowoltaicznych – przeznaczonych do uzyskiwania energii elektrycznej z energii sło­necznej.

Program spotkania obejmuje:

  • prezentację poświęconą Odnawialnym Źródłom Energii

  • przedstawienie wchodzącej w najbliższym czasie Ustawy Feed-in-tariff ( FIT) gwarantującej przewidywalność przychodów z inwestycji w odnawialne źródła energii przez ustalony okres czasu,

  • przedstawienie warunków dotacji do systemów PV z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich,

  • przedstawienie oferty finansowania zakupu Paneli Fotowoltaicznych poprzez kredyty Banku Ochrony Środowiska,

  • naszkicowanie i przedstawienie założeń modelu biznesowego opartego na idei programu stabilizacji dochodów w obszarach miejsko-wiejskich dzięki zastosowaniu produktów fotowoltaicznych.

Systemy paneli fotowoltaicznych ze wz­ględu na wymogi dyrektyw unijnych oraz umów międzynarodowych, wg których Polska zobowiązała się posiadać 15% udział odnawialnej energii do 2020 roku oraz dzięki wysokiej punktacji ich działania są najbardziej promowanymi spośród wszystkich źródeł energii odnawialnej.

Z tego względu już w tym roku udostępnione zostaną środki na wsparcie instalacji paneli fotowoltaicznych w postaci dotacji.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wzięcia udziału w tym projekcie, który poprzez wspartą dotacjami inwestycję w produkcję ekologicznej energii stwarza możliwość uzyskiwania dodatkowych dochodów.

Spotkanie Informacyjne odbędzie się 19 marca w Budynku Urzędu Miejskiego o godzinie 17.

Więcej informacji u przedstawiciela firmy GreenNet : Sebastian Poręba 500 145 505

 

14 odpowiedzi na INFORMACJA

  1. ktosiek pisze:

    Przy naszym nasłonecznieniu to nie opłacalne

    • G pisze:

      Przy naszym nasłonecznieniu czyli jakim?
      W całej Europie znacznie lepsze nasłonecznienie jest tylko na południu Włoch i Hiszpanii (jakieś 20-30% więcej). Z pozostałymi państwami nasłonecznienie mamy porównywalne.

      • ktosiek pisze:

        W Niemczech liczba dni słonecznych wynosi 200 w Polsce 120 na nizinach i 180 w górach

        • B pisze:

          opłacalność w tym przypadku będzie zależała od cena za jaką państwo jest gotowe odkupić energię z OZE niech świeci i 120 dni jeśli zapłacą za to tak, że będzie opłacalne, zresztą jak możesz oceniać rentowność nie mając danych finansowych?

        • G pisze:

          Po pierwsze nasłonecznienie szacuje się na podstawie ilości energii jaką można uzyskać z promieni słonecznych na rok. I tak wg ostatnich danych: Warszawa 891 MWh/rok, Berlin 876 MWh/rok, Monachium 1000 MWh/rok, no i Barcelona 1310 MWh/rok. I z punktu widzenia opłacalności to jest ważne.

  2. Mieszkaniec pisze:

    Witam
    Widać, że przyszły dobre czasy dla Gminy Pyrzyce pomimo kryzysu. Chwalić takie projekty. Ogólnie jesteśmy negatywnie nastawieni do nowości, ale czas najwyższy z nich korzystać bo korzyści są naprawdę godne uwagi a jak ktoś ma inne zdanie to odpowiedź jest jedna – nie zna się na rzeczy a się wypowiada.

  3. Anonim pisze:

    A czy UE daje dofinansowanie na taki projekt dla prywatnych celów i osób. Z połączeniem z domem pasywnym może to dać niezły efekt ale to jeszcze mało popularne w naszym kraju.

  4. Artur pisze:

    HE HE HE -ludzie solary to fajna sprawa ale tylko i wyłącznie jako element awaryjny w zasilaniu ! jeśli mnie słuchy nie mylą to nic się nie zmieniło z dostawami Energi do sieci od osób prywatnych ! a co do domów pasywnych to to jest pojęcie dość szerokie bowiem obejmuje technologie budowania oraz technologie ogrzewania – POMPY CIEPŁA ODPOWIEDNIE POŁOŻENIE DOMU W KIERUNKU SŁOŃCA ITD ITD – POŁOWA SYSTEMU PRAKTYCZNIE NIE OSIĄGALNA DLA PRZECIĘTNEGO INWESTORA -mam na myśli pompy ciepła ! -ALE SOLARY JAKO UZUPEŁNIENIE komponentu energetycznego wraz z agregatem prądotwórczym i akumulatorami oraz falownikiem to dobry sposób na unikniecie problemów z oglądaniem TV gdy lokalne sieci Elektro -energetyczne przestaną działać ze względu na ich katastrofalny stan !raport NIK z 2001 r -80 PROCENT SIECI W/N ORAZ S/N do remontu Z TEGO CO WIEM U NAS wyremontowano od tego czasu tylko 5 PROCENT -za kilaka lat może być u nas tak jak w Rumuni za GENIUSZA KARPAT !- HEHE 1 -montować ludzie montować !!- bo kto będzie miał prąd ten będzie oglądał naszego premiera !

  5. Henryk z Pyrzyc pisze:

    Solary to super sprawa . ja skorzystałem z programu ,,słoneczna gmina” zainstalowałem solary na ciepłą wode firmy Austryjackiej WATT
    kiedy pisze ten tekst mam 48 stopni wode w zbiorniku.
    Podparłem się kredytem na pięć lat w banku Spółdzielczym i dzięki temu uzyskałem zwrot kosztów około 48% inwestycji.Inwestycja zwraca się według przedstawiciela firmy po 7 latach ale przy 3 osobach w domu jeśli osób jest więcej to do 4 lat. Rachunek za ostatnie 2 miesiące za gaz otrzymałem 50% niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej . Mam zamontowany zbiornik 350 litrów w którym jest grzałka i w przypadku braku dogrzewania słońcem załącza się w nocy na drugiej taryfie na 3 godziny i jest to o wiele oszczędniejsze niż gaz (nawet po obniżkach ceny) a rano mam wode około 53 stopnie jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim jeśli jest ktoś zainteresowany to podaje numer telefonu do przedstawiciela firmy która mi montowała ten system 603594359. Bez sensu jest montowanie własnych elektrowni ale ciepła woda super. Poleciłem firme swoim 3 znajomym i są bardzo zadowoleni.

  6. Robson pisze:

    Systemy solarne mają same plusy, pod warunkiem odpowiedniego dofinansowania z funduszy unijnych oraz cywilizowanego prawa, które pozwoli nam ta energie sprzedać za „normalne pieniądze”. Coś co na zachodzie jest normą od wielu lat u nas dopiero się rodzi z bólem.
    Problemem są oczywiście pieniądze i długi czas zwrotu inwestycji. W Belgii przy niewielkiej domowej instalacji można uzyskać ok. 1700-2000 kWh rocznie, a średni czas zwrotu inwestycji przy wszystkich dofinansowaniach ( koszt budowy w zależności od systemu 13-15tys. euro)to 10-12 lat. Trzeba wziąć też pod uwagę taki czynnik jak ostra konkurencja firm oferujących takie systemy. W Polsce takich firm jest jeszcze nie wiele i owe firmy bardzo mocno zawyżają koszty. Jednak można mieć nadzieje, że rozwój i coraz silniejsza konkurencja spowoduje znaczne obniżenie apetytu owych firm na szybkie zyski. Zawsze można się wysilić i samemu zbudować taki system. W brew pozorom polityki wielkiej w tym nie ma. Wystarczy 16 do 18 paneli poli 240W (system podwójny), inwerter odpowiedniej mocy, trochę okablowania, trochę aluminium na stelaż, prosta instalacja AC wpinamy to w sieć i hulaj dusza. Przy samodzielnej instalacji koszt ok. 40tys zł

  7. Abdul Pyrzycki pisze:

    1. 1/ RUSZYŁA INWESTYCJA FIRMY DROBIMEX
    Rozmowy i spotkania Burmistrza Pyrzyc przez 10 miesięcy 2005 roku, przyniosły wspaniały efekt.
    2/Zagraniczni inwestorzy zainteresowani Pyrzycką Tężnią
    W piątek, 10 listopada br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Burmistrza Pyrzyc Kazimierza Lipińskiego z przedstawicielem berlińskiej firmy HPC Panem Wolfgangiem Heuschmitem, na temat planowanych inwestycji w tym m.in. budowy tężni.
    3/Będzie basen w Pyrzycach
    17 lipca 2007r., to bardzo ważna data dla Pyrzyc, która z pewnością zapisze się na kartach historii naszego miasta.
    Burmistrz Pyrzyc Kazimierz Lipiński podpisał zarządzenie na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę basenu odkrytego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Basenowej w Pyrzycach.
    „Zgodę wyrazili także Radni Rady Miejskiej, którzy uchwałą nr IX/59/07 z dnia 26 kwietnia 2007r. upoważnili mnie do podjęcia działań na rzecz budowy lodowiska-wotkowiska, otwartego basenu kąpielowego oraz parkingów przy ul. Basenowej.”

    kocham te inwestycje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. Zenek pisze:

    Abdul i o której się obudziłeś

  9. lewak pisze:

    Te paśniki [tężnie] powinni sztaplarką przywieść pod gminę oby promowało naszą gminę inwestorzy zobaczyli by jakiego mamy obrotnego burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.