Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Pomorzu Zachodnim. Zobacz jak je pomysłowo wykorzystujemy

gl

         Powstają dzięki nim nie tylko nowe drogi. W ponad 30 miejscach w naszym regionie będzie można przekonać się jak potrafimy korzystać z unijnego wsparcia. Wszystko w ramach ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

        To największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 18 do 21 maja w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki eurofunduszom. „Chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia” – tłumaczą organizatorzy. Na mapie wydarzeń jest ponad 30 atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Ci, którzy w naszym regionie skorzystali z unijnego wsparcia pokażą, czasem także przy pomocy praktycznych doświadczeń, co zyskali.

        Na spotkanie na temat możliwości sięgnięcia po unijne wsparcie zaprasza Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Łatwo do nas trafić, mieścimy się na terenie dworca PKP w Gryfinie – zachęcają gospodarze.

        Stowarzyszenie dysponuje unijnymi pieniędzmi, które mają z założenia wesprzeć mieszkańców obszarów wiejskich w rejonie Doliny Dolnej Odry. Jak? Tak jak np. panią Marię z miejscowości Klępicz w gminie Moryń, która otrzymała dofinansowanie na wyremontowanie swojego zabytkowego domu. Jednym z celów DIROW jest bowiem „zachowanie dziedzictwa lokalnego”. Renowacja budynku z końca XIX wieku umożliwi przetrwanie i zachowanie dla przyszłych pokoleń zabudowy charakterystycznej dla Pomorza Zachodniego. Stowarzyszenie zaprasza 19 maja.

         Zrealizowaną z unijnym wsparciem inwestycją chce się pochwalić Winnica Turnau. 21 maja zaprasza na Dni Otwarte w Baniewicach niedaleko Gryfina. To pierwszy zachodniopomorski producent win z własnych, polskich upraw. „Zwiedzanie winiarni umilą opowieści o procesie powstawania naszych win oraz ich degustacja” – zachęcają właściciele.

        Warto wejść na stronę dniotwarte.eu, gdzie znajduje się wyszukiwarka wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Tam też znajdują się wszystkie szczegółowe informacje o atrakcjach.

stopka 590

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=LqyX5wyYIofQi%2FnN3rQasTFuHP7KoKn%2FsbGthrwuZ%2BwgZdMGNrpV7q5QyvHiGBTLACpvVyOF%2Bfnv5gFsTb2pNAJ3ub15n53BXP6psY0EKFnIDZVUhrA359nCfucDk3lu%2F4uBZpBoqCzaEzdWDMkFNgJ%2BnVh4xcq6Gz0664ZJhHrxOHAHSYa%2BXQciOmJBEUY0&prvtof=Uq5N%2BXJMuNoa7IPiVWltRj2ywI3%2FqMpC1orzzWK%2FTB8%3D&poru=DmeMwpdXZFJi0ZP0RDU3V0abSmhnLh43TtkUV8we7gxVTojyK%2FhPJqp8OMfDvu0P0tgr9OmAL2j0nvhCNyMFzrWaAFbKnZNNFAjyoeue6HwR%2FFmPFhVTPDESI3IbuiBJdvRNL3jW4wBA%2F0y5JB15ZY2TN6OONPDvED1Cyjbrj1I%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.90.185.120">Click here to proceed</a>. </body>