Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Pomorzu Zachodnim. Zobacz jak je pomysłowo wykorzystujemy

gl

         Powstają dzięki nim nie tylko nowe drogi. W ponad 30 miejscach w naszym regionie będzie można przekonać się jak potrafimy korzystać z unijnego wsparcia. Wszystko w ramach ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

        To największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 18 do 21 maja w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki eurofunduszom. „Chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia” – tłumaczą organizatorzy. Na mapie wydarzeń jest ponad 30 atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Ci, którzy w naszym regionie skorzystali z unijnego wsparcia pokażą, czasem także przy pomocy praktycznych doświadczeń, co zyskali.

        Na spotkanie na temat możliwości sięgnięcia po unijne wsparcie zaprasza Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Łatwo do nas trafić, mieścimy się na terenie dworca PKP w Gryfinie – zachęcają gospodarze.

        Stowarzyszenie dysponuje unijnymi pieniędzmi, które mają z założenia wesprzeć mieszkańców obszarów wiejskich w rejonie Doliny Dolnej Odry. Jak? Tak jak np. panią Marię z miejscowości Klępicz w gminie Moryń, która otrzymała dofinansowanie na wyremontowanie swojego zabytkowego domu. Jednym z celów DIROW jest bowiem „zachowanie dziedzictwa lokalnego”. Renowacja budynku z końca XIX wieku umożliwi przetrwanie i zachowanie dla przyszłych pokoleń zabudowy charakterystycznej dla Pomorza Zachodniego. Stowarzyszenie zaprasza 19 maja.

         Zrealizowaną z unijnym wsparciem inwestycją chce się pochwalić Winnica Turnau. 21 maja zaprasza na Dni Otwarte w Baniewicach niedaleko Gryfina. To pierwszy zachodniopomorski producent win z własnych, polskich upraw. „Zwiedzanie winiarni umilą opowieści o procesie powstawania naszych win oraz ich degustacja” – zachęcają właściciele.

        Warto wejść na stronę dniotwarte.eu, gdzie znajduje się wyszukiwarka wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Tam też znajdują się wszystkie szczegółowe informacje o atrakcjach.

stopka 590

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (30)