Mistrzostwa Polski w Zapasach

Kolejne Medale Mistrzostw Polski w Zapasach

16-18.11.2018r. w Krotoszynie obyły się Mistrzostwa Polski w zapasach młodzików z roczników 2004-2006 . Krotoszyn patrząc na przebieg lata wstecz zawsze był szczęśliwym miejscem dla Husaria Fight Team, ponieważ medale przywożone z tego miejsca były zawsze, to w turniejach ogólnopolskich, międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików czy ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży. I tym razem Mistrzostwa Polski Młodzików okazały się szczęśliwe gdzie HFT zdobyło 3 medale na 4 zawodników. Najlepszy wynik w historii klubu wśród chłopców zrobił Kacper Krawczak walczący w kategorii 68 kg który doszedł aż do finału MP. Sam finał Kacper przegrał i został pierwszym Vice-mistrzem Polski w zapasach wśród chłopców w Klubie. Kolejnym zawodnikiem który wywalczył tym razem brązowy medal jest Eryk Pacyna, gdzie dopiero poniósł porażkę z późniejszym mistrzem polski w półfinale i z automatu walczył w małym finale. Po emocjonującej walce wygrywa poprzez położenie przeciwnika na plecy. Eryk występował w kategorii 62 kg. Ostatnim który zrobił również medal brązowy jest Bartosz Ochroński który walczył w kategorii wagowej  57 kg . Bartek był jednym z zawodników którzy przed MP był brany po uwagę przez trenera na Mistrza Polski , niestety plan z mistrzem się nie udał gdzieś w drugiej walce Bartek zbyt mocno się rozluźnił i musiał uznać wyższość przeciwnika, zaś po tej walce walczą kolejne cztery nie dał szans przeciwnikom i na otarcie łez Bartek jako jedyny do tej pory zdobywa drugi medal z rzędu na MP młodzików , również brązowym zdobył rok temu w Brzegu Dolnym. Oskar Nowakowski walczący w 52 ostatecznie zajął 12 miejsce w kraju.

Zapasy stoją już na wysokim poziomie w klubie Husaria Fight Team  , gdzie oprócz Kozielic dzieci trenują jeszcze w Warnicach i Przelewicach trenerem wszystkich grup jest Wojciech Antczak .

IMG_20181117_091039 IMG_20181117_110435 IMG_20181118_122839 IMG_20181118_122948 IMG_20181118_123104 IMG_20181118_123243