Ostatnie Wieści z Klubu HFT

 Borne Sulinowo na sportowo

 

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu dla dzieci które odpoczywają po przepracowanym okresie szkolnym i ładują baterię na następny rok szkolny. Zaś wśród społeczeństwa zapaśniczego wakacje są spostrzegane troszkę inaczej , zapaśnicy ładują akumulatory na drugą część sezonu zapaśniczego i tak było tym razem . W dniach 6-13.08.2018r w Bornym Sulinowie odbył się obóz zapaśniczy dla dzieci z roczników 2006 i młodsi zaś w dniach 20-31.08.2018r dla zapaśników z roczników 2005 i starsi, oba obozy były bardzo mocno przepracowane przez dzieci w atmosferze sportowej , dzieci poznawały i wysłuchiwały wykładów na temat zdrowego trybu życia z dala od używek które mogły by im zaszkodzić w życiu ( np. alkohol, narkotyki). Dzieci oprócz treningów na macie i w terenie miały czas na kąpiel w miejscowym jeziorze , kajaki , rowery , orlik , czas spędzony wśród rówieśników gdzie nawiązali nowe znajomości na pewno pozwoli patrzeć pozytywnie w przyszłość.  Na dwóch  obozach łącznie uczestniczyło 80 dzieci z dwóch klubów  z tego ok 55 osób z Klubu Husaria Fight Team gdzie udział wzięły dzieci z Gminy Warnice, Gminy Kozielice i Gminy Przelewice.

Obozy były dofinansowane dla dzieci z Warnic i Kozielic z Gminnego budżetu w którym na początku roku klub wystąpił z ofertą. Koszta również ponieśli rodzice i sponsorzy.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS

W dniach 7-9.09.2018r w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa krajowego Zrzeszenia LZS w grupie młodziczek i kadetek. Na zawody z trenerem Wojciechem Antczakiem wybrały się 3 zawodniczki z HFT Kozielice tj. Natalia Skrobisz (42 kg młodziczka), Eryka Wizjan (61 kg kadetka) oraz Amelia Kuraszewska (65 kg kadetka).

Natalia jechała jeszcze po doświadczenie którego niestety posiada bardzo mało , ale gdzieś pokazała się światło w tunelu i będzie coraz lepiej.

Eryka zmieniła kategorię  wagą z 65 na 61 kg i przyczyniło się to do wspaniałych walk i wyeliminowaniu po drodze Medalistek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018, Eryka W finale spotkała się z bardziej doświadczoną zawodniczką która właśnie doświadczeniu wygrała z Eryką w finale 10:2  i tym zdobyła srebrny medal tych Mistrzostw.

Amelia ostatnimi czasy jeździ na zawody jako faworytka kategorii 65 kg , patrząc na ostatnie sukcesy Amelii to nie ma co się dziwić uczestniczka tegorocznych Mistrzostw Europy oraz Świata ( 10 miejsce na Świecie ) ,świeża Mistrzyni Polski 2018 . Więc nie ma co się dziwić , że przeciwniczki widząc z kim walczą chcą dorównać Amelii. Zaś i tym razem Amelia okazała się bezkonkurencyjna i po wygranych 3 walkach melduje się w finale gdzie kładzie przeciwniczkę na plecy i po raz kolejny zostaję Mistrzynią krajowego LZS.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół w zapasach w stylu Wolnym

Już tradycyjnie co roku na początku września odbywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół w Stargardzie 15-16.09.2018r. Husaria Fight Team dwa razy pod rząd miała zaszyty wygrać mistrzostwa w klasyfikacji drużynowej, zaś w tym roku jadąc było wiadomo , że inne drużyny będą chciały odebrać ten tytuł Husarii Fight Team.  Same mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie nie dość , że z Polski zjechało się ok 30 klubów to rangę imprezy podniosły jeszcze ekipy z  Rosji , 4 x Ukrainy , 2 x Niemiec oraz Czech, także można śmiało powiedzieć , że Mistrzostwa w Stargardzie były i stały na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Zdobyliśmy dużo V miejsc gdzie niestety zawodnicy ulegli w walce o brązowy krążek .

Husaria Fight Team po podliczeniu wszystkich grup wiekowych stanęła na 5 miejscu w klasyfikacji klubowej, po takich zaciętych walkach i tak mocnym turnieju miejsce bardzo dobre.

Udział wzięły dzieci z Kozielic (14 os ), Warnic(9 os) i Przelewic ( 6 os)

Oto poszczególne wyniki

Grupa dzieci

Złote medale zdobyli :

Nikola Przybył 18 kg (HFT Warnice), Bartosz Owsicki 26 kg (HFT Warnice ) Antczak Antoni 28 kg (HFT Kozielice )

Srebrny medal zdobyli :

Anita Przybył 30 kg (HFT Warnice ), Maja Górecka 24 kg (HFT Warnice ), Fabian Dondalski 26 kg (HFT Warnice ), Oliwia Kobus 22 kg (HFT Przelewice – debiut )

Brązowe medale zdobyli :

Sara Malkiewicz 33 kg (HFT Warnice), Piotr Mazur 37 kg (HFT Kozielice ), Martyna Orlikowska 24 kg (HFT Przelewice – debiut ), Zuzanna Kobus 30 kg (HFT Przelewice – debiut) , Eryk Rzeszewski 75 kg (HFT Kozielice ) Dominik Siatkowski 32 kg (HFT Warnice )

 

LZS (1) LZS (5) LZS (6) LZS (8) IMG_20180915_125430 IMG_20180915_125613 IMG_20180916_115938 FB_IMG_1534020868102 IMG_20180825_201028

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.