Zaległe info w Husaria Fight Team

Zaległe informacje z Klubu Husaria Fight Team

Miesiąc marzec był dla samego trenera jak i zawodników miesiącem ciągłych wyjazdów na zawody,

poczynając od 3.03.18 zawodami w Świdwinie kończąc 24-25.03 w Teresinie.

Po wojewódzkich Mistrzostwach w grupie kadetów, kadetek i Juniorów przyszedł czas na eliminacje do najważniejszej imprezy w kraju dla kadetek i kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwsze do boju stanęły kadetki w dniach 9-11.03.2018 w dalekim Łukowie, które mieściło się, aż za Siedlcami. Na turnieju wraz z trenerem wybrały się cztery kadetki po dwie z Gminy Kozielice oraz z Gminy Warnice. Cel był prosty awans do najważniejszej imprezy w kraju oraz wywalczenie przez Amelię Kuraszewską wyjazdu na Mistrzostwa Europy kadetek.  Cel został osiągnięty przez zawodniczki Joanna Nowak (HFT Warnice), która uplasowała się na wysokim 3-cim miejscu w kategorii 40 kg oraz Amelię Kuraszewską i Erykę Wizjan, które odpowiednio zajęły Ameli 3-ie miejsce a Eryka 7 w kategorii 65 kg. Niestety Amelka przegrywając walkę 2: 3 z zawodniczką z kraśnika przegrała również szanse na wyjazd na ME kadetek. Amelia Czawłytko (HFT Warnice) w czasie turnieju uplasowała się na 15 miejscu w kategorii 49 kg i z samego turnieju się nie dostała, zaś otrzymała dziką kartę od Polskiego Związku Zapaśniczego i również ją zobaczymy na OOM kadetek, które odbędą się 20-22.05.2018 w Krotoszynie.

Tydzień później 16-18.03.18 odbywały się eliminacje kadetów, na które wybrał się trener Wojciech Antczak wraz z debiutującym w tej kategorii wiekowej a brązowym medalistom Mistrzostw Polski Młodzików 2017r Erykiem Rzeszewskim. Eryk debiutował w kategorii 65 kg, która jak na pierwszy raz okazała się za mocna dla niego i po dwóch ciężkich walkach, które przegrał na punkty jak się okazało z późniejszym zwycięzcą i brązowym medalistom turnieju odpadł z turnieju i niestety nie zobaczymy w tym roku żadnego Husarza wśród chłopców na najważniejszej imprezie w kraju.

24-25.03.18 to już bardzo mocny turniej młodzików w Teresinie gdzie wystartowało łącznie 171 zawodników z klubów Polski oaz zjawiły się takie Państwa jak, Litwa, Rosja, Ukraina, Niemcy, jak i po raz pierwszy w historii klubu do walki stanęła reprezentacja naszego kraju, w której występował nasz zawodnik Eryk Rzeszewski. Husaria Fight Team wraz z trenerem wybrała się w 6 os składzie, w którego skład wchodzili Dawid Kalinowski (HFT Przelewice) startujący w grupie dzieci 35 kg zajmuje wysokie 7 miejsce pokonując po drodze reprezentantów Litwy, Ukrainy a przegrywając bój o strefę medalowe nie znacznie z zawodnikami Rosji. W turnieju Młodzików w kategorii 48 kg startuje Oskar Nowakowski, który przegrywa walkę o brązowy medal, ale po drodze pokonując również mocnych rywali z Litwy i Ukrainy, 57 kg Eryk Pacyna toczy dwie mordercze wysiłkowo walki, z których niestety schodzi przegrany i odpada z turnieju, drugi w tej kategorii Wiktor Zawadzki wygrywa pierwszą walkę, aby później ulec w dwóch kolejnych i odpada z turnieju. 65 Kg Eryk Rzeszewski, jako reprezentant kraju przegrywa dopiero walkę półfinałową i walce o brąz spotyka się z reprezentantem Litwy i nie daje mu szans i zdobywa jedyny brązowy medal w tym dniu dla Klubu i kolejny dla reprezentacji. I waga cięższa gdzie swoje boje toczy Kacper Krawczak 75 kg i po dobrej pasy przegrywa walkę o brązowy krążek i zajmuje również wysokie 5 miejsce w turnieju.

Teraz przed Husarzami kolejne zawody i doświadczenie, które miejmy nadzieję, zaowocuje na OOM kadetek i Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek

IMG_20180325_163044_217 IMG_20180325_163044_214 IMG_20180318_091421 IMG_20180311_123250 IMG_20180311_123050 IMG_20180311_121556