Złoto ME w sumo dla Patrycji Dyszkiewicz

         W dniach 20-22.10.2017r w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w sumo. Do reprezentacji Polski zostało powołanych czworo zawodników LKS Spartakus Pyrzyce, którzy swoją postawą walnie przyczynili się do sukcesu Polski na tych zawodach zdobywając aż 6 medali.

         W grupie kadetów Patrycja DYSZKIEWICZ w wadze 65 kg nie dała żadnych szans rywalkom i w pięknym stylu zdobyła złoty medal zostając Mistrzynią Europy na 2017r. i wywalczyła brąz w drużynie.

         Również w grupie kadetów wystąpił nasz zawodnik – Krzysztof MIESZKO zdobywając w kat. 95 kg brązowy medal indywidualnie i brązowy medal w drużynie.

         W juniorach Paulina ZYGMUNT w kat. 65 kg walczyła dzielnie i zdobyła brązowy medal indywidualnie i brąz w drużynie natomiast Oskar KOZANKA-LIPKA w kat. 95 kg wywalczył także brązowy medal.


reklama
     

        Warto nadmienić, że Patrycja Dyszkiewicz w latach 2014-2017 zdobyła już 6 medali na ME w tym aż 3 złote. Oskar Kozanka -Lipka zdobył też 6 medali ME w latach 2015-2017, a Paulina Zygmunt w latach 2015-2017 wywalczyła 2 medale ME.

         Wszystkim zawodnikom i trenerom Zarząd LKS Spartakus serdecznie gratuluje za bardzo dobrą postawę i życzymy dalszych sukcesów.

Za Zarząd LKS Spartakus
Prezes Bolesław Kowalski


reklama
      

Na zdjęciu 1 od lewej: Krzysztof Mieszko, trener Eugeniusz Klimczak, Oskar Kozanka-Lipka oraz Paulina Zygmunt i Patrycja Dyszkiewicz.
– zdjęcie 2 – na najwyższym podium – Złota Patrycja Dyszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.