PATRYCJA DYSZKIEWICZ MISTRZYNIĄ POLSKI KADETEK W SUMO

W dniach 7-8 października 2017 r. w Krotoszynie /kolebce polskiego sumo/ rozegrano Mistrzostwa Polski młodziczek, młodzików oraz kadetek i kadetów w sumo.
Wielki sukces odniosła Patrycja DYSZKIEWICZ /czterokrotna medalistka ME/ zdobywając Mistrzostwo Polski kadetek w kategorii 65 kg. Patrycja jest wychowanką trenera Henryka Pełki i uczennicą ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach.

Natomiast tytuł wicemistrzowski wywalczył Krzysztof MIESZKO, również uczeń ZS Nr2 CKU. Brązowy medal w kategorii +95 kg wywalczył uczeń Gimnazjum w Pyrzycach – Wojciech KUŹNICKI.

Ponadto punktowali:
5 miejsce Weronika MODRZEJEWSKA
5 miejsce Jakub BOCZULA
7 miejsce Klaudia DYSZKIEWICZ – wszyscy w kadetach.

LKS Spartakus Pyrzyce zdobył 28 pkt i uplasował się na 5 miejscu w Polsce.

W grupie młodzików Jakub ŻÓTAŃSKI /wychowanek trenera Grzegorza Jaska/ w kategorii 60 kg wywalczył brązowy medal. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy.