Triathlon w Lipianach „Bo tu tworzyła się historia…”

To już II edycja reaktywowanego po latach przerwy historycznego Triathlonu, który odbył się w Lipianach 18 czerwca 2017 roku. W sprincie, olimpijce i sztafetach udział wzięło ponad 300 zawodników z całego kraju. Wśród nich wystartowali też członkowie powstałego niedawno (3 marca 2017roku) Stowarzyszenia Rowerowe Pyrzyce.

Nie tylko jeździmy na rowerach, ale też pływamy i biegamy.

W triathlonowej Sztafecie Olimpijskiej nasza 3 osobowa drużyna zajęła III miejsce i zdobyła okazały puchar. W tej konkurencji reprezentowali nas: w pływaniu na dystansie 1500 m koleżanka Katarzyna Balcerzak, na rowerze szosowym 40 km przejechał kolega Krzysztof Kowalski, a 10 km przebiegł kolega Lucjan Wlaż.

Natomiast indywidualnie w sprincie (750 m pływanie, 20 km jazda na rowerze, 5 km biegu) reprezentował nasze Stowarzyszenie wielokrotny Maratończyk kolega Karol Rolbiecki ps. Rolbi. Jesteśmy dumni z występu naszego kumpla, który w debiucie w zawodach triathlonowych już osiągnął rekord życiowy. Czas pokonania całego dystansu sprinterskiego to 1 godz.22 min. 27 sek. Zajął 13 miejsce w kat. M-3 i 43 w OPEN.

Apetyty zawodników zostały zaostrzone. W przyszłym roku chcemy wystawić liczniejszą reprezentację i powalczyć z mistrzami o lepsze miejsca i czasy.

Jakby tego było mało, to tydzień później 25 czerwca Karol wystartował w 3 Maratonie Szczecińskim Sanprobi. Dystans 42 km 195 m z Polic do Hali Azoty Arena, gdzie była meta maratonu pokonał w bardzo dobrym czasie 3 godz. 58 min.20 sek. Na 416 startujących zajął 164 miejsce.

Brawa, gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników Triathlonu w Lipianach i Maratonu w Szczecinie za odwagę, wytrzymałość, hart ducha i sportową walkę. Jest potencjał, są chęci, jest moc.

Tak na marginesie zapraszamy chętnych (młodych i starszych) miłośników sportu rowerowego do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia Rowerowe Pyrzyce.

Deklaracje dostępne w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy J. Kilińskiego 13.