Obchody Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka

        W dniach 12-13 maja b.r. odbywały się w Stargardzie Obchody Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka. Stargard po raz pierwszy był gospodarzem wojewódzkich obchodów. Organizatorami obchodów pod honorowym patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego byłi przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Zachodniopomorska Rada Olimpijska oraz prezydent Stargardu.

Dni Olimpijczyka to dobra okazja do promocji wartości olimpijskich oraz polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków, których do Stargardu przybyło około 30. Oprócz olimpijczyków i paraolimpijczyków przybyło 40 delegacji szkół imienia olimpijczyków oraz 16 reprezentacji Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych.


reklama
     

         Z naszego terenu stawił się Środowiskowy Dom Pomocy w Mielęcinie z opiekunem Elizą Ługowską Siwek oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowielinie z opiekunem Wiesławą Duch. Nie zabrakło również delegacji Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka w osobach Izabeli Naglewicz Goclik i Barbary Sokołowskiej.

         Uroczystości rozpoczęto zawieszeniem flagi PKOL, zapaleniem znicza olimpijskiego oryginalną pochodnią z zimowych igrzysk w Turynie w 2006 roku oraz odczytaniem apelu olimpijskiego.  Podczas akademii w hali OSiR wybitnym sportowcom, działaczom i miłośnikom sportu wręczono różnorodne wyróżnienia i odznaczenia.

         Dużym zainteresowaniem, oblegany przez kibiców i fotoreporterów cieszył się brązowy medalista mistrzostw świata, absolutny rekordzista Polski w skoku o tyczce ( 6 metrów) Piotr Lisek.

         Imprezie towarzyszyły rozgrywki piłkarskie, siatkarskie, pływackie, zapaśnicze,
żeglarskie, lekkoatletyczne, a także wyścig kolarski.

Sekretarz Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka
Barbara Sokołowska


reklama
      

gl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.