SIEDEM MEDALI ME DLA SUMITÓW SPARTAKUSA

             Jak wcześniej informowaliśmy, aż trójka zawodników zakwalifikowała się do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy seniorów i młodzieżowców w sumo, które odbyły się w dalekim Tbilisi /Gruzja/ w dniach 22-23.04.2017.

Nasi młodzi sumici nie zawiedli oczekiwań i zdobyli aż 7 medali:
Wiktoria MAĆKOWIAK, mieszkanka Starego Chrapowa /gm. Bielice/ przywiozła aż 6 brązowych medali – indywidualnie w grupie młodzieżowej do lat 21, do lat 23 w kat wagowej 80 kg oraz w seniorkach w kat. wagowej 95 kg, a także w drużynie w tych samych kategoriach /należy nadmienić, że Wiktoria na ME w latach 2014-2017 zdobyła już 14 medali/.
Oskar KOZANKA-LIPKA, mieszkaniec Obryty /gm. Warnice/ wywalczył srebrny medal w młodzieżowcach do lat 21 w kat. wagowej 100 kg i jest to już jego 5 medal z ME.
Paulina ZYGMUNT, mieszkanka Parsowa /gm. Bielice/ zajęła 5 miejsce w grupie młodzieżowców do lat 21 w kat. wagowej 55 kg.


reklama
     

          Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania za godne reprezentowanie barw Polski i Spartakusa na matach Europy, jednocześnie gratulujemy zespołowi trenerskiemu oraz kłaniamy się Pani Halinie Zakrzewskiej za odnowę biologiczną. Ponadto dziękujemy sponsorom za umożliwienie wyjazdu.

Za Zarząd LKS Spartakus
Prezes Bolesław Kowalski


reklama
      

1 odpowiedz na SIEDEM MEDALI ME DLA SUMITÓW SPARTAKUSA

  1. nnh pisze:

    były tylko cztery państwa,i wtym połowa zawodników to Polacy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.