Amelia Kuraszewska Mistrzynią Polski w zapasach Kobiet

Siedlce 4-5.11.2016 to dzień który otworzył nowy dział historii w klubie z Kozielic Husaria Fight Team, za sprawą zdobycia Mistrzostwa Polski w zapasach Kobiet w kategorii wagowej do 57 kg przez Amelię Kuraszewską. Podopieczna trenera Wojciecha Antczaka potwierdziła dominacje w swojej kategorii wiekowej w roku 2016 zdobywając upragniony złoty krążek Mistrzostw Polski w zapasach kobiet. Jak na razie jest to jedyna zawodniczka która dwa razy pod rząd zdobyła medal Mistrzostw Polski przypomnijmy, że w 2015r. Amelka zajęła 3 miejsca w MP. Dzięki tak wspaniałej wiadomości klub z Kozielic ma na swoim koncie już 3 medale tak wysokiej rangi zawodów kolekcja składa się jednego złota, srebra i brązu a to dopiero początek.

Na tych Mistrzostwach walczyły również koleżanki z klubu gdzie w walce o brązowy medal w kategorii 62 kg walczyła Agata Pawicka która po bardzo dobrym początku musiała uznać wyższość przeciwniczki i zajęła również wysokie 5 miejsce w kraju , zaś Eryka Wizjan występująca w tej samej kategorii  wagowej zajęła 7 miejsce w kraju. W jednej z najmniejszych kategorii 37 kg walczyła Joanna Nowak z Warnic która po bardzo dobrej pierwszej walce gdzie uległa na punkty z młodszą ale bardziej doświadczoną przeciwniczką została z jedną szansą. Asia aby liczyć się dalej  musiała wygrać kolejną walkę niestety małe doświadczenie nie pozwoliło na wygraną i ostatecznie Asia zajęła 11 miejsce w kraju ale to dopiero również początek w drogi na szczyt.

Zaś tydzień w wstecz dokładnie 28-30.10.16  swoje Mistrzostwa Polski mieli chłopcy który walczyli w Komornikach koło Poznania. Na Mistrzostwa trener zabrał tylko 5 chłopców którzy startowali w następujących kategoriach wagowych : 35 kg Bartosz Ochroński ( 7 miejsce) 38 kg Oskar Nowakowski (8 miejsce) 42 kg Eryk Pacyna ( 11 miejsce ) 47 kg Miłosz Rejniak (11 miejsce) i 53 kg Eryk Rzeszewski ( 13 miejsce). Oskar i Bartek byli najbliżej upragnionego medalu , zaś niestety przegrali walki które dawały im możliwość walki o brązowy krążek tych Mistrzostw. Doświadczenie jakie ci młodzi chłopcy zdobyli podczas walk na pewno przełoży się na wyniki w roku 2017 i za rok przywiozą już medale Mistrzostw Polski .

Trener wszystkich grup treningowych w Kozielicach i Warnicach jest Wojciech Antczak.

„ Ciężka praca podczas treningu, daje swobodę podczas walki”

siedlce-mp-1-kopia siedlce-mp-4-kopia siedlce-mp-5-kopia siedlce-mp-10-kopia siedlce-mp-17-kopia komorniki-mp-1-kopia komorniki-mp-2-kopia komorniki-mp-3-kopia