Kolejne Sukcesy Husaria Fight Team

1.10.2016r to dzień gdzie w całej Polsce w Środowisku zapaśniczym w grupie młodzik, czyli dzieci urodzone w latach 2002-2004 odbywają się jedne z najważniejszych zawodów zapaśniczych. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, bo o nich mowa. Tego dnia Polska zostaje podzielona na 4 regiony: A, B, C oraz D. Nasze województwo znajduje się w regionie A i tym razem takie Mistrzostwa zostały rozegrane w Białogardzie gdzie stawiła się rekordowa liczba młodzików i młodziczek, bo ponad aż 200 dzieci.

Tak mocno obsadzone Mistrzostwa rozgrywane były na 3 matach w podziale wagowym oraz chłopcy i dziewczynki. Bardzo dobrze i jak na razie najlepiej w historii Klubu, z Kozielic spisali się jego zawodnicy. W grupie dziewczyn trener Wojciech Antczak wystawił pięć dziewczyn tj. w kategorii 37 kg Joanna Nowak (debiut- Warnice), w kategorii 57 Amelia Kuraszewska i Amelia Mrula(debiut) oraz kategoria 62 kg Agata Pawicka i Eryka Wizjan. Na pięć dziewczyn zdobyły 3 złota Joanna Woźniak – debiut na tak prestiżowej imprezie i od razu Mistrzyni Regionu, Amelia Kuraszewska- potwierdza wysoką formę i zdobywa tytuł Mistrzyni oraz Eryka Wizjan deklasuje rywalki i wygrywa swoją kategorię wagową i odbiera tytuł Mistrzyni, 1 brąz Agaty Pawickiej, która po zaciętym półfinale z Eryką musi uznać wyższość koleżanki z klubu, zaś w walce o brąz nie daje szans przeciwniczce z Żar i pewnie wygrywa brązowy krążek, Amelia Mrula debiutuje ogólnie na zawodach i zajmuje również wysokie 7 miejsce w kat 57kg. Drużynowo 3 miejsce w kategorii dziewczyn.

Chłopcy – tutaj zgłoszeń było bardzo dużo, nawet w niektórych kategoriach liczba zawodników sięgała ponad 20 osób, co z punktu szkoleniowego było bardzo dobre. Trener Wojciech Antczak wystawił 11 zawodników walczących w kategoriach wagowych. 35 Kg Bartosz Ochroński, Filip Wójciak 38 kg Oskar Nowakowski, Paweł Opaliński 42 kg Eryk Pacyna 47 kg Miłosz Rejniak 53 kg Kacper Krawczak, Wiktor Zawadzki 59 kg Eryk Rzeszewski 73 kg Miłosz Urbanowicz i Filip Samson (Warnice). Młodzicy zdobyli dwa brązowe medale oraz polegli w dwóch bojach o brązowe medale zajmując piąte miejsce. Brązowe medale zdobyli Bartosz Ochroński walczący w najniższej kategorii wagowej, który szedł drogą zwycięską i dopiero w półfinale musiał uznać wyższość przeciwnika gdzie przegrał o włos, zaś w walce o krążek brązowy nie dał szans przeciwnikowi i pewne zdobył podium. Drugim brązowym medalistą został Miłosz Rejniak walczący w 47 kg, który również szedł jak burza i półfinał go zastopował przegrywając z Mistrzem tej kategorii, w walce o brąz Miłosz bardzo dobrze słuchał trenera i po pięknej technicznej akcji rozłożył przeciwnika na łopatki zapewniając sobie, również najniższe miejsce na podium. Młodzicy drużynowo zajęli wysokie 5 miejsce.

Za 3 i 4 tygodnie najważniejsze imprezy dla dziewcząt i chłopców, czyli indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików, chłopcy – Poznań, Dziewczęta – Siedlce. Trzymamy kciuki za dobre występy Husarzy.