PYRZYCZANIE NA PIKNIKU OLIMPIJSKIM

          Pyrzycki Klub Olimpijczyka od wielu już lat organizuje wyjazdy na kolejne Pikniki Olimpijskie. Tak było również w tym roku. W 18.Pikniku na Kępie Potockiej uczestniczyła 50-osobowa reprezentacja młodzieży Ziemi Pyrzyckiej, złożona z uczniów kilku szkół: Publicznego Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Pyrzycach, Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej i Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Rzeplinie.

         Młodzi pyrzyczanie wrócili zadowoleni ze spotkań z wieloma naszymi medalistami olimpijskimi i z możliwości otrzymania od nich autografów i zrobienia wspólnych zdjęć, m.in. z Ireną Szewińską i Tomaszem Majewskim. Miłe było też spotkanie z Pawłem Januszewskim, przed laty czołowym płotkarzem świata , który pochodzi z gminy Przelewice i swoją karierę rozpoczynał w LKS Spartakus Pyrzyce pod okiem Izabeli Goclik.


reklama

          – Udział w Pikniku był udaną praktyczną lekcją olimpizmu – mówi kierownik pyrzyckiej ekipy Danuta Kuźnicka, długoletnia działaczka Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka, który obchodzi w tym roku 40-lecie swojej działalności i który edukację olimpijska wśród dzieci i młodzieży od wielu lat stawia na pierwszym miejscu w programie swej działalności.

Jerzy Goclik
Prezes Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.