Turniej siatkówki w Kołobrzegu z udziałem SOS Pyrzyce

        W dniach 2-3 października w Kołobrzegu odbył się Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który zorganizowało Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu, przy współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej Powiatu Kołobrzeskiego, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu i Zespołem Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

         Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju należą się Panu Posłowi Markowi Hokowi. Ogromny udział wnieśli również rodzice i uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

         Patronat nad Turniejem objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Poseł na Sejm RP Marek Hok, Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek oraz Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Tomasz Tamborski.

        Rozgrywki odbywały się na trzech kołobrzeskich halach sportowych – OPP Powiatu Kołobrzeskiego, Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu oraz Milenium. Uczestniczyły w nich 24 drużyny liczące ponad 300 zawodników i zawodniczek, którzy zostali zakwaterowani w internatach I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Podczas pierwszego dnia Turnieju odbyły się również pomiary sprawności fizycznej i cech antropometrycznych wszystkich zawodników. Na ich podstawie wyłoniona zostanie przyszła kadra naszego województwa.


reklama
     

         Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową koszulkę, a koordynatorzy, trenerzy i fizjoterapeuci pamiątkowy zestaw promocyjny Urzędu Miasta Kołobrzeg wraz z koszulką. Dzięki uprzejmości czterogwiazdkowego hotelu Arka Medical Spa w Kołobrzegu – sponsora nagrody specjalnej dla najlepszego zawodnika Turnieju, Miłosz Kruk z SOS Świnoujście został uhonorowany voucherem na weekendowy pobyt w hotelu Arka Medical Spa w Kołobrzegu wraz z pakietem wyżywienia i pełnym dostępem do strefy Spa.

        Kołobrzeski Turniej był wielką imprezą integrującą młodzież uprawiającą siatkówkę w województwie zachodniopomorskim. Po raz pierwszy bowiem zorganizowano rozgrywki dziewcząt i chłopców w jednym mieście. Pomimo swojego towarzyskiego charakteru był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się walką o ligowe punkty, z tego też względu miał ogromne znaczenie szkoleniowe.

Klasyfikacja końcowa turnieju prezentowała się następująco:
Dziewczęta:
Klasy 1:
1. SOS Wałcz
2. SOS Koszalin
3. SOS Kołobrzeg
4. SOS Szczecin
Klasy 2:
1. SOS Szczecin Gim. nr 9
2. SOS Wałcz
3. SOS Koszalin
4. SOS Szczecin Gim. nr 43
Klasy 3:
1. Liceum Police
2. SOS Police
3. SOS Kołobrzeg
4. SOS Szczecin Gim. nr 43
5. SOS Wałcz
6. SOS Koszalin
Chłopcy:
Klasy 1:
1. SOS Pyrzyce
2. SOS Świnoujście
3. SOS Kołobrzeg
Klasy 2:
1. SOS Świnoujście
2. SOS Pyrzyce
3. SOS Kołobrzeg
Klasy 3:
1. Liceum Świnoujście
2. SOS Świnoujście
3. SOS Pyrzyce
4. SOS Kołobrzeg
MVP Miłosz Kruk z SOS Świnoujście

Mariusz Rzeszotek


reklama
      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.