Podział punktów w Brzesku

Tydzień po derbach gminy Pyrzyce odbyły się w Brzesku derby powiatu pyrzyckiego. Tym razem Sęp podejmował na swoim boisku Mechanika Warnice. Obie ekipy po siedmiu kolejkach rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej zgromadziły po 12 punktów i zajmowały w tabeli miejsca obie siebie. Po spotkaniu nadal będą miały po tyle samo punktów.

Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Dudy i z jednobramkowym prowadzeniem zakończyli pierwszą połowę spotkania.

Po przerwie ekipa z Warnic doprowadziła do remisu za sprawą trafienia Damiana Panasiuka. Po stracie gola Sęp zaczął coraz częściej gościć pod bramką Mechanika. Jedna z akcji zakończyła się pechowo dla bramkarza gości, który ucierpiał w starciu z Danielem Piską i musiał opuścić boisko. Szczęście nie dopisało też jego zmienikowi, który zaraz po wejściu musiał pogodzić się ze startą gola. Piłka uderzona przez Piskę tuż przed nim odbiła się od kępy trawy i go przelobowała. Gospodarze mieli kilka okazji by podwyższyć prowadzenie ale zamiast tego w końcówce meczu, po zamieszaniu we własnym polu karnym, stracili prowadzenie, a jak się ostatecznie okazało również dwa punkty. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a przed końcowym gwizdkiem boisko musiał opuścić Krzysztof Duda, za drugą żółtą kartkę.

Za tydzień (11.10) Mechanik Warnice zagra u siebie z Sokołem Pyrzyce. Początek spotkania o godz. 14:00.