Derby gminy Pyrzyce dla Sępa Brzesko

         26. września rozegrany został mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej pomiędzy zespołami naszej gminy – Sępem Brzesko i Sokołem Pyrzyce. Gospodarze do tego spotkania mieli na koncie trzy zwycięstwa, goście z Pyrzyc pierwszy raz wygrali odnieśli dopiero przed tygodniem.

        Pierwszego gola w tym pojedynku zdobył zawodnik Sępa ale na konto Sokoła. Po uderzeniu Piotra Kaczyńskiego z rzutu wolnego piłkę do swojej bramki skierował Paweł Świątek dając prowadzenie rywalom. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Krzysztof Duda nieupilnowany przez obrońcę Sokoła.


reklama
      

         Po zmianie stron zmienił się również stosunek sił. Czerwoną kartką na początku drugiej połowy za faul na Danielu Pisce został ukarany Mateusz Zieliński. Trzy minuty później oba zespoły powinny grać w „dziesiątkę”, jednak sędzia po brutalnym faulu Świątka na wychodzącym na czystą pozycję Skrzypczaku pokazał jedynie żółty kartonik obrońcy gospodarzy. Po chwili Daniel Skrzypczak utykając musiał opuścić boisko co dodatkowo osłabiło przyjezdnych. Żółty kartonik za dyskusję obejrzał również bramkarz Sokoła Michał Gojlewicz.

         Grający w przewadze Sęp po kolejnych 10 minutach objął prowadzenie po celnym strzale z ostrego kąta Janowskiego. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Dominik Olszówka, jednak po naradzie sędziów bramka nie została uznana gdyż liniowy stwierdził, że piłka przy wykonywaniu rzutu rożnego nie stała w wyznaczonym polu narożnika boiska. Nie mogąc pogodzić się z decyzją o nieuznaniu bramki czerwoną kartkę otrzymał Paweł Kołatkiewicz za odzywkę do sędziego.

        Zwycięstwo Sępa Brzesko wywindowało go na czwartą pozycję w tabeli przynajmniej do zakończenia niedzielnych spotkań Klasy Okręgowej grupy Szczecin Płd. Sokół Pyrzyce po porażce zajmuje trzecie od końca miejsce w tabeli a niedzielę wieczorem może okazać się, że jeszcze niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.