Zawody strzeleckie KOR LOK z okazji Dnia Wojska Polskiego

        Z okazji Dnia Wojska Polskiego dnia 21 sierpnia 2015r. w piątek na strzelnicy w Żabowie odbyły się otwarte zawody strzeleckie z broni kulowej z pistoletu sportowego MCM do tarczy wojskowej NT 23P.

         Zawody zorganizowali Klub Oficerów Rezerwy na czele z prezesem Andrzejem Ogrodowiczem i prezesem powiatowym Ligi Obrony Kraju w Pyrzycach Dariuszem Kuflem. Honorowymi gośćmi na zawodach byli: żołnierze z zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej w Szczecinie 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich ppłk. Andrzej Wojciechowski i ppłk. Mieczysław Spychalski, komendant powiatowy policji w Pyrzycach inspektor Andrzej Sikora, brygadier straży pożarnej w Szczecinie Jarosław Jarczewski, starosta pyrzycki Kazimierz Lipiński, wiceburmistrz Pyrzyc Robert Betyna i pani sołtys Żabowa Marta Maduzia.


reklama
      

         Najlepszymi strzelcami zawodów okazali się członkowie KOR LOK z Pyrzyc. Zwyciężył Józef Legiędź, uzyskując 45 pkt. przed prezesem pyrzyckiego KOR Andrzejem Ogrodowiczem z wynikiem 45 pkt. i honorowym prezesem KOR Józefem Zdrenką z podobnym wynikiem 45pkt.

        Na uwagę zasługuje fakt zajęcia 4 miejsca przez młodą zawodniczkę Wiktorię Dziobek, trenującą na Orliku w Krzemlinie pod okiem trenera Dariusza Kufla, która również uzyskała 45 pkt.

          Martwić może jedynie fakt, że włodarze zarówno naszego powiatu, jak i gminy nie robią nic, by tak utalentowana młodzież jak Wiktoria mogła kontynuować swoją sportową karierę na terenie powiatu pyrzyckiego.

        Po zawodach wszyscy uczestnicy zawodów odbyli towarzyskie spotkanie przy tradycyjnej wojskowej grochówce.

Dariusz Kufel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.