V miejsce Kingi Kapicy na Mistrzostwach Europy w Serbii

         W dniach 5.08-6.08 w Serbii odbyły się Mistrzostwa Europy kadetek w zapasach w stylu wolnym. Nasz kraj w wadze 43 kg reprezentowała mieszkanka Pyrzyc Kinga Kapica. Był to pierwszy występ na tak dużej imprezie naszej zawodniczki.

        Kinga w pięknym stylu rozpoczęła Mistrzostwa Europy wygrywając pierwszą walkę z zawodniczką z Izraela 6:0 i tusz. W drugiej walce pyrzyczanka musiała uznać wyższość reprezentantki Rumuni, która okazała się bezkonkurencyjna w swojej wadze i wygrała całe mistrzostwa. Kinga w repasażach trafiła na zawodniczkę ze Słowacji wygrywając 10:2 i tusz. Wygrana ze słowaczką otworzyła szanse Kindze na walkę o brązowy krążek mistrzostw. Okazało się, że o medal Kinga powalczy z zawodniczką z Azerbejdżanu. Zapaśniczka pyrzyckiego Spartakusa dobrze zaczęła swoją potyczkę o medal Mistrzostw Europy zdobywając na początku walki 2 punkty, chwile później rywalka przystąpiła to szybkiego kontrataku. Kinga zacięcie się broniła ale ostatecznie straciła 2 punkty i przegrała na plecy kończąc rywalizację w Serbii na 5 miejscu. Jak mówi sama zawodniczka pomimo niedosytu po przegranej w walce o medal jest szczęśliwa, że mogła reprezentować Polskę na takich zawodach.

reklama
        

          Kinga obecnie odpoczywa po turnieju w Pyrzycach skąd niedługo udaję się na kolejny obóz kadry skąd prawdopodobnie będzie jechała na Mistrzostwa Świata w Bośni i Hercegowinie które odbędą się w ostatni weekend sierpnia. Kindze gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.