ELIZA LENARTOWICZ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

        Sezon lekkoatletyczny w całej pełni. W cieniu mitingów Diamentowej Ligi oraz mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych startują także nieliczni pyrzyccy lekkoatleci, reprezentujący barwy LKS Pomorze Stargard.

      Na 69. Mistrzostwach Polski Juniorek w Białej Podlaskiej duży sukces odniosła mieszkanka Pyrzyc Eliza Lenartowicz, która w biegu na 1500 m zajęła trzecie miejsce i otrzymała brązowy medal. Eliza pokonała dystans półtora kilometra w czasie 4:35.74 min. wyprzedzając kilkanaście czołowych polskich juniorek. Na ostatniej prostej walkę o brązowy medal stoczyła z reprezentantką LKS Olimpic Szczecin Alicją Mińczuk (4:37.12). Lepsze od pyrzyczanki były tylko Sylwia Indeka (LKS Pszczyna) 4:27.42 i Martyna Nićko (KS Wejherowo) 4:34.69. Jak widać z wyników, Elizie bardzo niewiele zabrakło do srebrnego medalu i wicemistrzostwa Polski. Eliza próbowała swoich sił także na dystansie 800 m, ale nie zdołała zakwalifikować się do finału.

reklama
        

         Do Mistrzostw w Białej Podlaskiej zakwalifikowała się także druga pyrzyczanka, Dominika Wiśniewska. Wzięła udział w biegu na 5000 m, w którym zajęła 11 m. w czasie 19:13.21 min. Zwyciężyła Weronika Pyzik (Znicz Biłgoraj) 17:29.07 .

          Tydzień później pyrzyczanie brali udział w ogólnopolskim Mitingu Wakacyjnym w Białogardzie, w którym startowało wielu czołowych polskich lekkoatletów. Eliza Lenartowicz była tym razem czwarta na swoim ulubionym dystansie 1500 m (4:40.58).

        Na tym samym dystansie trzecie miejsce zajął Wojciech Piwowarczyk (4:02.58) a Jakub Woźniak ukończył bieg na szóstej pozycji (4:09.76).

JG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.