JAKUB WOŹNIAK MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

Dwa medale na mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego juniorów zdobyli pyrzyccy lekkoatleci startujący w barwach LKS Pomorze Stargard. Na stadionie im. Wiesława Maniaka w Szczecinie Jakub Woźniak został mistrzem województwa juniorów młodszych zdecydowanie wygrywając bieg na 800 m.

Rezultat 1:58.24 to nowy rekord życiowy Kuby, jest zapowiedzią kolejnych udanych biegów w tym sezonie.

Brązowy medal w konkurencji juniorek na tym samym dystansie wywalczyła Eliza Lenartowicz z dobrym wynikiem 2:16.38. Wyprzedziły ją tylko Aleksandra Hołda (Maraton Świnoujście) 2:14.47 i Alicja Mińczuk (LKS OlimpicSzczecin) 2:14.77.

Poza konkursem startowali mieszkańcy Lipian, Sofia Ennaoui i Szymon Karasiewicz, reprezentujący LKS Lubusz Słubice i trenujący w barlineckiej filii tego klubu pod opieką Wojciecha Szymaniaka. Oboje pobiegli 400 m,traktując ten start na krótkim dla nich dystansie treningowo. Oboje też zdecydowanie byli najlepsi. Sofia pokonała jedno okrążenie stadionu w 56.07 sek., Szymon w 52.02.