Brązowy medal Jagody i dwa awanse

do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dnia 15-17.05.15 w Koronowie obok Bydgoszczy odbyła się II Eliminacja do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu wolnym kadetów i kadetek. Na ten turniej musieli się wybrać zawodnicy i zawodniczki z Husaria Fight Team Kozielice którzy nie zakwalifikowali się w pierwszym turnieju w Siedlcach (kadetki) , Włodawa(Kadeci).Tutaj awans uzyskiwała najlepsza ósemka kadetów i szóstka kadetek w każdej kategorii wagowej.

II eliminacja obsadzona była również mocno jak pierwsza i to zarówno w kadetkach i kadetach, niestety nie powiodło się kadetom z Husarii którzy po walkach nie zakwalifikowali się do głównego finału. Zaś najbliżej był Filip Nocoń w kat 58 kg gdzie zajął dopiero 10 miejsce.

Mateusz Kwiecień 30 miejsce

Co nie powiodło się kadetom nadrobiły kadetki które awansowały w dwóch kategoriach wagowych.

Oliwia Jeżow w kat 60 kg przegrała bój o brązowy medal i zajęła V miejsce które daje awans a w kat 70 kg bardzo dobrze spisała się Jagoda Krawczyk która wygrała bój o brązowy medal i stanęła na najniższym podium zajmując tym III miejsce które również daje awans.

Kadetki w czerwcu pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży gdzie w gronie 14 najlepszych zawodniczek w swojej kategorii będą próbować się bić o jak najwyższe miejsca w kraju w grupie kadetek.