Drugie miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady…

        ….podsumowaniem trzyletniej pracy w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego

        Siatkarze Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach Srebrnymi Medalistami Wojewódzkiej Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej chłopców.

        Podopieczni trenera Roberta Toboły w dniu 14 kwietnia 2015 roku w Sali OSiR w Pyrzycach rozegrali finałowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W pierwszym meczu pokonali kolegów z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Obie szkoły są objęte szkoleniem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Siatkarze z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego pokonali przeciwników 2-0, którzy nawiązali wyrównaną walkę tylko w drugim secie zakończonym 25-23.

         Równolegle odbywał się drugi półfinał, w którym ZS nr 1 ze Świnoujścia pokonał Gimnazjum nr 22 ze Szczecina 2-0. Bardziej doświadczeni siatkarze ze Świnoujścia i trzecia szkoła w województwie realizująca program Ministerstwa Sportu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych nie dali szans kolegom ze Szczecina.

reklama
        

         W meczu o trzecie miejsce spotkały się więc pokonane zespoły ze Szczecina i Kołobrzegu. W rywalizacji tej zwycięsko wyszło Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu 2-1. Zajmując trzecie miejsce i brązowe medale.

          Wielu emocji i nie zapomnianych wrażeń dostarczył finałowy pojedynek najlepszych zespołów roku szkolnego 2014/2015 w województwie zachodniopomorskim. Gospodarz turnieju zespół z Pyrzyckiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego prowadzony od trzech lat przez trenera Roberta Tobołę pokazał, że w siatkówkę potrafi grać z najlepszymi. Rozegrał mecz na bardzo wysokim poziomie, ulegając nieznacznie zespołowi ze Świnoujścia. O poziomie reprezentowanym przez Świnoujście mówią sukcesy z poprzedniego roku – 4 miejsce w Polsce w rozgrywkach młodzików. Wielu tamtejszych siatkarzy reprezentowało klub Maraton Świnoujście w rozgrywkach Kadetów, gdzie awansowali do półfinału Mistrzostw Polski w 2015 roku. Trenerem tego zespołu jest Karol Janaszewski, który pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale z Kadrą Polski Kadetów i Juniorów.

         Tym większy sukces i radość z drugiego miejsca w województwie dla siatkarzy licznie przybyłych na mecze rodziców i nauczycieli GMS z młodzieżą szkoloną w SOS, którzy stwierdzili, że nie były to tylko mecze, było to Widowisko Siatkarskie.

        Życzymy zawodnikom dalszych wielu sukcesów i podnoszenia swoich umiejętności w Szkołach Mistrzostwa Sportowego i może w Kadrze Polski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.