Siatkarze GMS Pyrzyce w Finale Gimnazjady

         Bardzo dobrze w tegorocznych rozgrywkach szkolnych, spisują się siatkarze Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach, którzy przebrnęli kolejne sito eliminacji w drodze do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady.

         Po zdecydowanym wygraniu w dniu 5 marca rozgrywek powiatowych, gdzie zawodnicy GMSu zostawili w pokonanym polu uczniów z Kozielic, Przelewic, Bielic i PG w Pyrzycach przystąpili do rozgrywek regionalnych. Zawody te odbyły się w Szczecinie 16 marca. Także tutaj Nasi młodzi siatkarze spisali się znakomicie nie dając szans gimnazjalistom z Gryfina, Przecławia i Szczecina. Wygranie tych zawodów otworzyło drogę do dalszych rozgrywek.

reklama
        

         Kolejnym etapem był Półfinał Gimnazjady rozegrany w Wałczu w dniu 23.03.2015 r.

         Uczniowie Z Pyrzyc potwierdzili wysokie umiejętności wygrywając z Drawskiem Pom. 2-0 (8,12) a w decydującym meczu pokonali Gimnazjum 22 ze Szczecina także 2-0 (10,18). O formie i dominacji Naszego zespołu świadczą wyniki w poszczególnych setach.

          Zwycięstwo w Wałeckim turnieju dało przepustkę do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady, gdzie Nasi siatkarze zapowiadają walkę o medale po cichu licząc na ten z najcenniejszego kruszcu.

Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach reprezentowali uczniowie klasy 3s
1. Wiśniewski Kamil
2. Draczyński Sebastian
3. Senderek Aron
4. Świercz Oliwier
5. Szlaski Jakub
6. Maćkowiak Jakub
7. Stasiukiewicz Paweł
8. Godyń Jakub
9. Piasecki Dominik
10. Kasperski Jarosław
11. Leśniak Olgierd
Trener Robert Toboła

         Warto zwrócić uwagę że większość tych młodych zawodników rozpoczynało przygodę z siatkówką 2 lata temu w momencie gdy powstawało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach, za aprobatą Polskiego Związku Piłki Siatkowej, gdzie w 2012 zapoczątkowano projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który realizuje Nasza szkoła.

2 odpowiedzi na Siatkarze GMS Pyrzyce w Finale Gimnazjady

  1. fdcdd pisze:

    No i fajnie

  2. kibic pisze:

    A z tym Pucharem za Mistrzostwo Świata siatkarzy co być w niedzielę w PDKu to będzie można fotkę strzelić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.