I POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW

         Hala pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była w sobotę 14.02.2015 r. areną sportowych zmagań w ramach I Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Starosty Pyrzyckiego.

         Z inicjatywy Starosty Kazimierza Lipińskiego w walentynkowe przedpołudnie, po 2 najlepsze sołectwa z 4 gmin powiatu pyrzyckiego, wyłonione we wcześniejszych gminnych eliminacjach, walczyły o prymat najlepszej piłkarskiej drużyny. Zabrakło przedstawicieli gminy Lipiany i Warnice, dlatego w turnieju wzięły udział reprezentacje 8 sołectw, podzielone na 2 grupy eliminacyjne. W fazie grupowej grano systemem „każdy z każdym” po 12 minut. Do półfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny, które rywalizowały o wejście do finału. Przegrani zagrali w „finale pocieszenia” o 3 miejsce, zwycięzcy wywalczyli sobie grę o puchar Starosty.

reklama
        

           Trzeba przyznać, że wiele spotkań oglądało się z przyjemnością i były one oklaskiwane przez pozostałe drużyny, za efektowne gole i nieszablonowe zagrania. Nie zabrakło też imponujących parad bramkarskich, w których dominował Sołtys Letnina Mieczysław Jastrzębski, jednomyślnie wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Kropkę nad „i” Pan Mietek postawił udaną interwencją przy karnym wykonywanym przez zawodnika z sołectwa Przelewice, decydującym o wygranej w Turnieju. Wybrano również najlepszego piłkarza, a został nim Paweł Jędzino z sołectwa Przelewice, królem strzelców został Mateusz Piska z Letnina, zdobywca 16 bramek. Nagrodę specjalną otrzymał Bartosz Waniak z Kluk. Nagrody rzeczowe i puchary dla najlepszych 6 sołectw wręczał Starosta Kazimierz Lipiński, a pomagał mu Wójt gminy Kozielice Piotr Rybkowski.

          Sołecki turniej pokazał, że piłka nożna ma charakter ponadczasowy i przyciąga na boiska i hale swoich zwolenników, nawet w dniu zakochanych! Na podkreślenie zasługuje również fakt, że wszystkie mecze przebiegały w duchu fair play – nawet te o najwyższą stawkę – co pokazuje, że można bawić się sportem i czerpać z niego wszystko co najlepsze. Tego samego zdania jest sędzia Turnieju Michał Wartalski, który ani razu nie musiał odsyłać na ławkę kar żadnego zawodnika.

          Organizatorzy, którymi z ramienia Starosty byli WOKSTiP i PMOS, utwierdzili się w przekonaniu, iż za rok znowu spotkamy się na II Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Starosty Pyrzyckiego. Wyniki:

GRUPA A

X

Sołectwo Chabowo

Sołectwo Mielno Pyrzyckie

Sołectwo Stróżewo

Sołectwo

Kluki

Klasyfikacja punkty

Bramki

Miejsce
w Grupie

Klasyfikacja

końcowa

Sołectwo Chabowo

X

1:6

2:4

1:6

0

4:16

IV

VIII

Sołectwo Mielno Pyrzyckie

6:1

X

5:1

3:1

9

14:3

I

IV

Sołectwo Stróżewo

4:2

1:5

X

1:4

3

6:11

III

V

Sołectwo

Kluki

6:1

1:3

4:1

X

6

11:5

II

III

GRUPA B

X Sołectwo Swochowo Sołectwo Tetyń Sołectwo Letnin SołectwoPrzelewice Klasyfikacja punkty Bramki Miejsce
w Grupie

Klasyfikacja

końcowa

Sołectwo Swochowo

X

0:2

4:2

3:13

3

7:17

III

VI

Sołectwo Tetyń

2:0

X

1:6

2:6

3

5:12

IV

VII

Sołectwo Letnin

2:4

6:1

X

2:4

3

10:9

II

I

SołectwoPrzelewice

13:3

6:2

4:2

X

9

23:7

I

II

Półfinały:

  1. Sołectwo Mielno – Sołectwo Letnin – 4:7
  2. Sołectwo Przelewice – Sołectwo Kluki – 6:1

Mecz o III miejsce:

  1. Sołectwo Mielno – Sołectwo Kluki – 2:4

Finał:

  1. Sołectwo Letnin – Sołectwo Przelewice – 3:3 karne 3:1

Piotr Olech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.