Turniej piłki nożnej na Orliku w Krzemlinie

        Dnia 17 września 2014r. w środę na Orliku w Krzemlinie odbył się gminny V Turniej o Puchar Donalda Tuska w piłkę nożną młodzieży roczników 2001-2002 w kategorii dziewcząt i chłopców. Inicjatorem i organizatorem turnieju przy aktywnym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Pyrzyce był animator Orlika Krzemlin – Dariusz Kufel. Sędzią głównym wszystkich spotkań był Remigiusz Ogłoza, a nad medycznym bezpieczeństwem zawodników czuwała dyplomowana pielęgniarka Wioletta Woźniak.

        Wśród dziewcząt swój udział zgłosiły trzy drużyny: Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach z opiekunką Beatą Zarębską, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach z opiekunką Edytą Antosik i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach z opiekunką Gabrielą Czają. Turniej rozegrano w systemie gry „każdy z każdym”. W poszczególnych meczach padły następujące wyniki: PG Pyrzyce – GMS Pyrzyce 1:1; PG Pyrzyce – SP z OI Pyrzyce 3:0; GMS Pyrzyce – SP z OI Pyrzyce 3:0. Po emocjonujących meczach nie wyłoniono ostatecznego zwycięzcy turnieju i zgodnie z regulaminem zorganizowano rzuty karne, w których większą skutecznością strzelecką popisały się zawodniczki PG Pyrzyce, wygrywając turniej i awansując do dalszych wojewódzkich rozgrywek eliminacji. Drugie miejsce zajęło GMS Pyrzyce przed SP z OI w Pyrzycach.


reklama
        


        Wśród chłopców swój udział zgłosiły również trzy zespoły: Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach z opiekunką Magdaleną Jeżycką, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach z opiekunką Gabrielą Czają i Szkoła Podstawowa w Mielęcinie z opiekunką Edytą Antosik. W poszczególnych meczach padły następujące wyniki: PG Pyrzyce – SP Mielęcin 9:1, SP z OI Pyrzyce – PG Pyrzyce 3:2, SP z OI Pyrzyce – SP Mielęcin 8:2. Zdecydowane zwycięstwo w gminnym turnieju odniosła SP z OI Pyrzyce przed PG Pyrzyce i SP Mielęcin.

         Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy dobrych wyników oraz dziękujemy za sportowe zachowanie i ambitną walkę w duchu fire play. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i suwenir, a najlepsze drużyny otrzymały dyplomy ufundowane przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku.

         Zwycięzcom życzymy awansów w dalszych rozgrywkach do finału wojewódzkiego.

Dariusz Kufel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.