Mistrzostwa szkoły w badmintonie

Badminton, olimpijska dyscyplina sportu, od dwóch lat przeżywa swój rozwój w powiecie pyrzyckim za sprawą Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i działających w nim nauczycieli. W hali sportowej w Kozielicach co tydzień odbywają się rozgrywki indywidualnej ligi powiatowej w tej dyscyplinie, reprezentacja powiatu uczestniczyła niedawno w ogólnopolskich mistrzostwach nauczycieli, które odbyły się w Choszcznie.

Duże zasługi w jej popularyzacji wśród młodzieży szkolnej mają nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego. 3 czerwca odbyły się tam drugie już mistrzostwa szkoły z udziałem kilkunastu uczestników. W finałowym meczu chłopców  Krystian Dzięgielewski (kl. I Tech. Informatycznego) pokonał kolegę z klasy, Gracjana Pawickiego 2:0 (15:7, 15:12). Niespodzianką było dopiero 3. miejsce ubiegłorocznego mistrza Damiana Kikosickiego (kl. II Tech. Pojazdów Samochodowych), który w półfinale przegrał po wyrównanej walce z Pawickim 0:2 (16:18, 13:15).

Wśród  dziewcząt mistrzynią szkoły została Monika Rutz (kl. I Tech. Hotelarskiego) po zwycięstwie w  finale nad Beatą Mrulą (kl. II TH) 2:0 (15:11, 15:13).

Wszyscy medaliści mistrzostw otrzymali puchary. Sędzią głównym zawodów był mgr Grzegorz Młynarski.