SEZON LEKKOATLETYCZNY ROZPOCZĘTY

Na przełomie kwietnia i maja tradycyjnie już rozpoczynają starty na otwartych stadionach lekkoatleci. Światowa czołówka ma już za sobą pierwsze starty w Diamentowej Lidze w Dausze (Katar) i Szanghaju (Chiny). Pierwsze starty mają też za sobą lekkoatleci pyrzyccy.

Rekordy pyrzyckich biegaczek

Udanie rozpoczęli starty na bieżni pyrzyccy lekkoatleci, wychowankowie trenera Dariusza   Kufla, którzy kontynuują  swoją karierę sportową w stargardzkim Pomorzu.

W mitingu otwarcia sezonu w Białogardzie Magda Matyjasik zajęła 3. miejsce w biegu na 600 m z czasem 1: 43.44. Zwyciężyła Klaudia Kalicka (Sztorm Kołobrzeg) – 1:41.71. Dominika Wiśniewska była druga  na 1000 m pokonując po raz pierwszy prestiżową dla młodych biegaczek granicę trzech  minut (2:58.17). Bieg wygrała tegoroczna mistrzyni Polski juniorek młodszych w biegach przełajowych, Eliza Lenartowicz  (LKS Pomorze) – 2:57.15. Wyniki Magdy i Dominiki to ich nowe rekordy życiowe.

Bardzo dobrze spisał się też pyrzyczanin Jakub Woźniak wygrywając bieg na 600 m w czasie1:25.38 min.

Zwycięstwa Wojtka i Kuby w Koszalinie

Dwa zwycięstwa odnieśli pyrzyczanie podczas mitingu KL Bałtyk w Koszalinie10 maja. Jakub Woźniak wygrał tym razem bieg na 400 m (53.47 sek) a jego starszy kolega Wojtek Piwowarczyk okazał się najlepszy na dystansie 1500 m (4:07.25), pokonując liczną stawkę czołowych średniodystansowców województwa. Dominika Wiśniewska zajęła drugie miejsce na 600 m (1:41.70), ulegając podobnie jak w Białogardzie, tylko swojej koleżance klubowej Elizie Lenartowicz (1:38.30).

Wiśniewska i Woźniak wicemistrzami województwa

16 i 17 maja na Stadionie Miejskim im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbyły się mistrzostwa województwa juniorów. Pyrzyczanie wywalczyli dwa srebrne medale.

Dominika Wiśniewska zajęła drugie miejsce w biegu w biegu na 1500 m (4:45.98) za Aleksandrą Hołdą (Maraton Świnoujście –  4:41.40). W biegu na 800 m Jakub Woźniak  (2:00.81) uległ nieznacznie tylko Hubertowi Kluczyńskiemu (Hermes Gryfino – 2:00.61). W biegu na 800 m juniorek młodszych czwarta była Magda Matyjasik – 2:26.07. Dominika i Magda  poprawiły swoje  rekordy życiowe.

Nowy rekord życiowy  na 1500 m ustanowił też startujący poza konkursem Wojciech Piwowarczyk, który po raz pierwszy pokonał ten dystans w czasie poniżej czterech minut ( 3:59.87). Jest to drugi wynik w powojennej historii pyrzyckiej lekkoatletyki, tylko o półtorej sekundy gorszy od rekordu Krzysztofa Zielińskiego (3:58.4) z 1979 roku.

Kolejny maraton Grzegorza Młynarskiego

Grzegorz Młynarski, były lekkoatleta Spartakusa, dziś nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki, jest najbardziej doświadczonym pyrzyckim maratończykiem. Do niego należy rekord Ziemi Pyrzyckiej  na tym najdłuższym, olimpijskim dystansie – 2 godz.30 minut 16 sekund .Ustanowił go Grzegorz w roku 1998  na trasie słynnego Maratonu Berlińskiego.

Od wielu już lat Grzegorz amatorsko traktuje bieganie i każdego roku „zalicza’ co najmniej jeden maraton. 18 maja wystartował w 13. Cracovia Maratonie i wśród 5378 zawodników z całej Polski i kilkunastu krajów, którzy dobiegli do mety, zajął 56. miejsce z czasem 2:56.23.

Warto dodać, że był najlepszym w grupie kilkudziesięciu maratończyków z województwa zachodniopomorskiego.