Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce stała się faktem!

         13.02.2014 powstała Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce (APSP). Została ona powołana podczas zebrania założycielskiego przez rodziców dzieci dotychczas trenujących przy MLKS Sokół.

        – Nie było tajemnicą iż MLKS boryka się od dłuższego czasu z problemami organizacyjnymi, a przy bardzo dużym, zwłaszcza w ostatnich dwóch latach, przyroście małych piłkarzy konieczne było powołanie nowej organizacji , która zagospodarowałaby ten wielki potencjał. – wyjaśnia prezes APSP Mirosław Stasiak – Z założenia Akademia jest dla wszystkich dzieci z powiatu pyrzyckiego chcących tylko rozwijać swoje umiejętności piłkarskie – dodał.

        W obecnej chwili działania Akademii skupione są na czterech grupach wiekowych tj. rocznikach 1999-2001, 2002-2003, 2004-2005 oraz 2006-2007. Od września 2014 powołana zostanie kolejna grupa wiekowa 2008-2009.


reklama
        


        – Ideą Akademii jest ciągłość naboru i tworzenia nowych grup dziecięcych nie rzadziej niż co dwa lata i angażowanie coraz to nowej rzeszy rodziców w działanie APSP, co przede wszystkim daje gwarancję długiego „życia” Akademii i mam nadzieję prężnego jej rozwoju, gdyż, jak pokazuje historia, zawsze najbardziej zaangażowanymi działaczami są rodzice najmłodszych grup – powiedział M. Stasiak.

        Skład Zarządu Akademii Piłkarskiej Sokół Pyrzyce stanowią: Mirosław Stasiak – prezes, Mariusz Szymkowicz – vice prezes, Marek Weymann -skarbnik, Aneta Sekutowicz – sekretarz.

Foto: Rodzice-założyciele nowego stowarzyszenia Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce
01

31 odpowiedzi na Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce stała się faktem!

 1. Anonim pisze:

  Sylwia czyją matką jesteś? ;D

 2. paragraf pisze:

  czy stowarzyszenie posiada własny status ? bo używanie nazwy sokół pyrzyce jak i loga jest zarezerwowane dla MLKS SOKÓŁ PYRZYCE.Nie może sokoł miec dwa zarządy ,proszę to sprawdzić panie M.Stasiak.to jest mooja uwaga bo jak jest dobrze to burmistrz się nie do czepi ale jak zaczniecie sami podejmować decyzjie które nie będą popularne dla niego to was załatwi, kochany nowy zarządzie.pozdrawiam (ps.moje uwaga nie jest złośliwa )

 3. pstryk. pisze:

  stowarzyszenie liczy min 5 człomków zarządu a nie 4 to po pierwsze ,komisja rewizyjna 3 członków,komisja skrutacyjna 3 członków,przewodniczący zebrania ,protokół z zebrania załorzycielskiego,statut stowarzyszenia ,składki członkowskie,kto może przystąpić do stowarzyszenia ,itp porozmawiaj Panie prezesie M.S.z Burmistrzem J.M.O. to wam pomoże i BĘDZIECIE LEGALNIE I NIKT WAM NIE ZARZUCI ŻE DZIAŁACIE NIE LEGALNIE np-antek.

 4. pstryk. pisze:

  zebranie załorzycielskie stowarzyszenia ma obowiązek 14 dni przed spotkaniem informować gdzie i kiedy o której godzi odbędzie się spotkanie i program przedstawić jaki będzie, bo będziecie brali dotacje z gminy a to są PUBLICZNA KASA A jej wydatkowanie nie zgodnnie to ładny wyrok.poromawiaj z J.M.O. nawet chyba ma obowiązek sprawdzić czy stowarzyszenie ma wpis do KRS itp.

 5. PYRZYCZANIN pisze:

  Stowarzyszenie może dostać kasę z gminy po roku działalności.,także w tym roku nic nie dostanie a szkoda.

 6. jan pisze:

  stowarzyszenie może kase dostać w tym roku ale z innego działu ,oferta czy konkurs to masz racjie, ale np- takie zadanie jak profilaktyka A.A.i o to chodzi kasa bedzie dla małych.

 7. Prezes APSP pisze:

  Ja rozumiem troskę tak Paragrafa jak i Pstryka – doceniam i dziękuję , a jednocześnie pragnę uspokoić – wszystko jest legalnie i zgodne z prawem . Nazwa , barwy , logo – są zapożyczone bo tak naprawdę pomimo tego że są to dwa Stowarzyszenia to jeden KLUB , jedno MIASTO i jedna IDEA – współpracować na rzecz rozwoju piłki w Pyrzycach . Każde stowarzyszenie zajmować się będzie innym przedziałem wiekowym i nawet jeżeli będziemy się w czymś różnić to cytując klasyka „różnić będziemy się pięknie a nie brzydko „. Drogi Pstryku specjalnie dla Ciebie powtórzę – wszystkie dokumenty są OK – trafiły do Sądu i czekamy na nadanie numeru w KRS . Nie rozumiem skąd te obawy że Akademia może nie dostać dotacji z Gminy – ani dzieci w Akademii ani ludzie w niej działający nie pojawili się Kosmosu tylko grają i działają od 1.5 roku a w tej chwili tylko przyjęli taką a nie inna nazwę – Burmistrz o nas wie , popiera i chce pomóc i tym bardziej nie rozumiem straszenie mnie osobą J.M.O. ?? Powtórzę jeszcze raz – Akademia powstała DLA a nie PRZECIWKO komuś . Po drugie – rady i pomoc chętnie przyjmiemy ale tylko te szczere i prawdziwe – za życzenia i przejawy sympatii serdecznie dziękuję i na zakończenie zapewniam wszystkich że łatwo się nie poddaję a trudności mnie tylko motywują do jeszcze cięższej pracy – Ci którzy mnie znają – potwierdzą . Pozdrawiam serdecznie i po raz kolejny zapraszam do współpracy każdego kto chciałby nam pomóc tak merytorycznie jak i finansowo – z wyrazami szacunku Mirosław Stasiak

 8. Kibic pisze:

  No ja to na zdjęciu to raczej widzę grupę rodziców młodszych piłkarzy!!! Gdzie tu założyciele??? Panie Prezesie łubu-dubu. Słyszałem że Pan to lubi układy… jak to w sporcie bywa mam nadzieję że pieniądze podzieli Pan po równo dla grup a nie dla swojej da najwięcej??? Pieniądze, przecież dostanie „nowy” APSP tu wyjdzie Pana bezinteresowność działania??? Poczekamy zobaczymy i oczekujemy, że nie będzie Pan zarządzał nowym APSP wyłącznie pod swoją grupę czytaj „Michalski” jak wy turniej robicie skoro nie ma jeszcze nowego Sokoła to nie zgodne z prawem!!! Czy to decyzja Pana czy jakaś uchwała??? Oj źle Pan zaczyna trzeba się doszkolić!

 9. Do: kibic pisze:

  Skąd Ty możesz wiedzieć, kto organizuje ten turniej i czy jest to zgodne z prawem. Moja prośba! Nie masz wiedzy, NIE PISZ!!!

 10. Prezes APSP pisze:

  Szanowny Kibicu – już trzykrotnie ( raz na tej stronie i dwukrotnie na zebraniach na których przecież byłeś ) tłumaczyłem w jaki sposób nastąpił podział pieniędzy z dotacji – skoro do tej pory tego nie zrozumiałeś to i 50-tym razem też nic z tego nie będzie – rozumiem blokada umysłu i koniec-beton. Nie wiem dlaczego chcesz mnie oczernić pisząc że lubię układy ?? A faktycznie znalazłe3m się w dwóch , ale bez mojej wiedzy – jeden to Układ Warszawski i na szczęście już nie istnieje , i drugi Północnoatlantycki zwany NATO ale to nie była moja decyzja – a jest i trzeci ale to bardziej związek niż układ a mianowicie związek małżeński całkowicie legalny i władze o nim wiedzą . Ja rozumiem że wszędzie szukasz układów i przekrętów no bo tak byłeś uczony i szkolony i tego się już nie zmieni – to się nazywa „teoria spisku ” . Dla ścisłości to rozegrane zostaną dwa Turnieje rocznika 2004/2005(9 i 22 marca )ustalone i zorganizowane na długo przed założeniem Akademii a pieniądze na nie pozyskane zostały z zewnętrznych źródeł i nie ma takiego prawa które by tego zakazywało – coś niby wiesz Kibicu niby coś słyszałeś ale generalnie co byś nie napisał to i tak bzdura . Jeżeli już chcesz mnie do kogoś porównywać z przytoczonego filmu MIŚ to ja bardziej pasuję do tego Konia co ciągnie ten wóz z węglem – cichy , pracowity , robi swoje i do tego musi znosić takiego Kibica z batem co siedzi na wozie i udaje jaki jest ważny i na czym to on się zna. Jest to mój ostatni wpis w tej kwestii bo i tak co bym nie napisał to Ty i tak zaczniesz kolejny wpis od podziału pieniędzy. Na inne mądre i rzeczowe pytania odpowiem tylko wtedy jeśli pojawi się Nazwisko , a jeśli ktoś chce porozmawiać prywatnie to zapraszam na halę OSiR w poniedziałek , środę i piątek po godz.18-tej.
  Z wyrazami szacunku M.Stasiak Prezes APSP.

 11. caajek pisze:

  a co tu robi baton? przecież on nie umie w piłkę grać 😀

 12. Scholes pisze:

  Panie Prezesie APSP proszę się nie przejmować złośliwymi komentarzami, nawet nie musi Pan tyle pisać i tłumaczyć się. Najważniejsze to pracować z dziećmi żeby ta piłka naprawdę nie zginęła w Naszym mieście. Głowa do góry i życzę powodzenia!!!

 13. jadą pisze:

  kolejny now(Y)otwór który który umrze kiedy dzieci dorosną.

  • Anonim pisze:

   O to nie się martw, będą następne dzieciaki, które zasilą szeregi APSP, ale nie wiadomo, czy znajdą się następni działacze i trenerzy, którym będzie się chciało chcieć, tak jak obecnym!

 14. sportowy fan pisze:

  Super Pan Prezes odpowiada ,bo tak naprawdę o dobro dzieci chodzi,martwi mnie tylko jedno ,czy Prezes zna przepisy opieki nad dziećmi bo z tego co wiadomo trenerzy APSP to za bardzo przygotowania pedagogicznego nie mają .Ja np. swoich dzieciaków nie puścił bym na np. obóz sportowy pod opiekę nie przygotowanych pod tym kontem trenerów poza Panem Podgórskim, który chyba jako jedyny ma przygotowanie pedagogiczne i trenerskie.Pozdrawiam Prezesa i życzę sukcesów bo Pyrzyce na to zasługują.

 15. ABC pisze:

  Papiery to ma instruktora, a nie trenera zresztą widać to po treningach. Przygotowanie pedagogiczne p.Podgorskiego, raczej słabe… po obserwacji tego pana w trakcie turnieji i głosów dobiegających z zewnątrz. Więc ja bym raczej nie wysłał dziecka do tego Pana, ale każdy ma prawo wyboru i wypowiedzenia własnego zdania.

 16. piłkarz pisze:

  Po treningach to widać ,że nikt przygotowania pedagogicznego i trenerskiego nikt z tych panów nie a jeżeli już to na niskim poziomie.

 17. antek piechniczek pisze:

  Przygotowanie mial Pan Arek Odachowski ale okazał się chyba niewygodny w pewnym momencie.

 18. Z pisze:

  Antoni Piechniczek czy Ty jesteś niedorowinięty !? Widziałeś co zostawił po sobie Pan Odachowski ? Gimnastycznie tragedia, kordynacyjnie tragedia, piłkarsko tragedia! Zdajesz sobie sprawę ile teraz trzeba pracować z tymi chłopcami, żeby nadrobić zaległości !?

 19. antek piechniczek pisze:

  Byc może jestem niedorozwinięty i jestem gotów się z tym zgdzić skoro ty jesteś specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Wypłynął temat kto ma papiery to napisałem. Nie ocenialem nikogo.

 20. Z pisze:

  Sugerowałeś, że był niewygodny mimo kompetencji. Niestety papiery to jedno, a podejście, organizacja zajęć, swego rodzaju talent to drugie. Moim zdaniem Pan Odachowski nie nadaje się do prowadzenia zajęć piłkarskich i słusznie zrezygnował z funkcji. Bez odbioru.

 21. tatamatiego pisze:

  Sama wyrocznia. Ten sie nadaje ten nie. Ten ma papiery ten nie. Prezes jeszcze nic nie zrobil a juz jest be. Ludzie dajcie im w spokoju chwile popracować a na nasza ocene przyjdzie czas.

 22. mieszkaniec pisze:

  a gdzie się mieści Akademia Piłkarska?

 23. Obserwator pisze:

  Królewna Śnieżka i 3 karsnoludków

 24. Kibic pisze:

  O ty dobre ale ona musi mieć frajdę z nimi trzema – ostra babka idzie na całość

 25. Zibi pisze:

  Ciekawe czy ma męża?

 26. mały pisze:

  Dzień dobry, mam pytanie do pana prezesa chodzi mi o mecz trampkarzy z osadnik Myślibórz a sokół pyrzyce w niedziele.trener jest autorytetem dla swoich podopiecznych jak tata mówi nie jedziesz na mecz to jego zdanie się nie liczy bo trener, a jak trener (dał w p….k) i na mecz bez dokumentów pojechali, dostali walkower a potem zagrali mecz towarzyski 8-1. :@ przecież w Warnicy grał cały mecz to chory nie mógł być, chyba że nogę złamał.

 27. bezpośredni pisze:

  Jacy to trenerzy jak nie mają żadnych kwalifikacji.Są to ludzie z łapanki.

 28. Eve pisze:

  No raczej nie, Michalski jako jedyny ma UEFA B które pozwalają prowadzić wszystkie grupy dziecięce oraz drużyny seniorów, chyba do 4 ligi. Natomiast cała reszta już niedługo zdobędzie kwalifikacje , spokojna Twoja łepetyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.