Szkolenie w Spale

        W dniach 11-13 grudnia 2013 roku w Centralnym  Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyło się szkolenie nauczycieli realizujących program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych  grupy północnej Polski. W szkoleniu tym brali udział nauczyciele Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Pyrzyc. Program szkolenia był bardzo obszerny a jednym z punktów były zajęcia prowadzone przez nauczycieli i trenerów z województw północnych.

       Województwo zachodniopomorskie reprezentowali nauczyciele Lech Piasecki- nauczyciel akademicki IKF w Szczecinie trener SMS Police, Jerzy Taczła- trener SMS Polic, Kępka Andrzej – nauczyciel Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach.


reklama
        


       Nauczyciel GMS Pyrzyce prowadził zajęcia konsultacyjne na temat: Punkt odbicia w stosunku do piłki w kontekście uderzenia w najwyższym punkcie z akcentem na sposób i miejsce lądowania – słowa klucze. Podczas dyskusji i ćwiczeń praktycznych ujednolicaliśmy system szkolenia i porozumiewania z młodzieżą w czasie treningów i meczy.

         Szkolenia takie odbywają się dwa razy w roku a tematami warsztatów są nurtujące problemy w szkoleniu piłki siatkowej młodzieży w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.