SOFIA PO RAZ DRUGI SREBRNA W EUROPIE

        Sofia Ennaoui młoda biegaczka z Lipian, odniosła kolejny wielki sukces zdobywając podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie z czasem 13minut 16 sekund, srebrny medal w biegu przełajowym na dystansie 4000 metrów. Polkę wyprzedziła o 10 sekund Brytyjka o polskich korzeniach Emelia Gorecka. Trzecia była Słowenka Mišmaš, która przybiegła na metę 11 sekund za Sofią.

        Jest to drugi srebrny medal mistrzostw Europy juniorów w w biegach przełajowych zdobyty przez Sofię Ennaoui w mijającym 2013 roku. Pierwszy Sofia zdobyła podczas lipcowych mistrzostw w Rieti (Włochy) na dystansie 1500 metrów. Warto zaznaczyć, że medal zdobyty przez Sofię Ennaoui w Belgradzie, jest jedenastym krążkiem w historii polskiej lekkoatletyki wywalczonym podczas mistrzostw Europy w biegach przełajowych.


reklama
      

         – Jechałam na mistrzostwa po srebrny medal i marzenie moje się spełniło, z czego jestem bardzo zadowolona – powiedziała Sofia po przyjeździe z Belgradu do Lipian. – Już raz przegrałam ze zwyciężczynią znakomitą Brytyjką Emelią Gorecką, było to podczas przełajowych mistrzostw Świata rozegranych w Bydgoszczy, więc znałam jej możliwości. Po tym serbskim sukcesie zostałam powołana do reprezentacji Europy na dystansie 4 kilometrów w biegu przełajowym, który rozegrany zostanie w Edynburgu 11 stycznia 2014 roku. Rywalizować będziemy ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią.

tekst i zdjęcia: August Kimbar

3 odpowiedzi na SOFIA PO RAZ DRUGI SREBRNA W EUROPIE

  1. Anonim pisze:

    Gratulacje ! 😀

  2. pyrzyczanka pisze:

    Brawo Sofia!!! Czekamy z niecierpliwością na kolejne sukcesy :)))

  3. xxx pisze:

    Rewelacja tak trzymaj.!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.