SREBRNY SOKÓŁ w Deichamann Cup 2013!

Deichamann CUP Mini mistrzostwa świata to turniej przeznaczony dla chłopców z rocznika 2004 i młodsi. W turnieju wystartowało 25 zespołów z całego województwa. Na starcie rozgrywek nie mogło zabraknąć Sokoła Pyrzyce, który reprezentował dwa państwa Urugwaj oraz Paragwaj. Nasze małe Sokoły pod wodzą trenera Łukasz Michalskiego trafiły do grupy drugiej, gdzie blisko przez 7 tygodni rywalizowały z 14 zespołami w systemie „każdy z każdym”. Urugwaj przeszedł tą fazę eliminacyjną bez większych problemów i zajął 1 miejsce w grupie, natomiast Paragwaj skończy rozgrywki na 10 miejscu dzięki temu ,oba zespoły awansowały do wielkiego finału.

W niedziele 9 czerwca Urugwaj i Paragwaj przystąpił do rozgrywek fazy play-off (przegrany zespół odpada). Paragwaj rozpoczął swój pierwszy mecz już o 8:30 rano i zmierzył się z drużyną Francji(Football Academy Szczecin). Chłopcy w tym meczu prezentowali się bardzo dobrze, niestety zabrakło skuteczności i ostatecznie przegrali 2:0. Po tym meczu zawodnicy odebrali złote medale, pamiątkowe dyplomy i zakończyli swój udział w turnieju. Na placu boju została drużyna Urugwaju, która w pierwszym meczu zagrała z Anglią(Akademia Mistrzów Futbolu Szczecin). Piękna gra ,mnóstwo sytuacji i chłopcy wygrywają 3:0. Wchodzimy do ćwierćfinału. Naprzeciwko nas staje jeden z faworytów, drużyna Danii (Pogoń Szczecin II rocz.2004)Pierwszy gwizdek sędziego i całkowita dominacja pyrzyczan, chłopcy grają ofensywnie, szturmują bramkę przeciwnika i rozbijają Danię 4:1 Niespodzianka! Gramy w półfinale, a tam trafiamy na bardzo mocną i silną fizycznie drużynę Argentyny (Arkonia Szczecin rocz.2004) Urugwaj wychodzi bardzo pewny siebie ,walczy o każdy centymetr boiska i dzięki temu uzyskuje przewagę w pierwszej połowie i zasłużenie prowadzi 2:0. Pierwsze minuty drugiej części meczu to wyrównana gra w środku boiska, niestety końcowe minuty należą do Argentyny , jednak bardzo dobra gra w obronie i tylko jedna stracona bramka daje nam… FINAŁ !!!

Wielki finał i starcie zespołów Urugwaju i Włoch (Sokół Pyrzyce- Pogoń Szczecin I rocz.2004)

Bardzo źle wchodzimy w ten mecz , Włochy uzyskują przewagę i zaraz na początku meczu strzelają gola, chłopcy z Pyrzyc podrażnieni utratą bramki ruszają do ataku, raz po raz oddając celne strzały na bramkę przeciwnika, niestety przy jednej z naszych akcji nadziewamy się na kontrę i tracimy drugą bramkę. Ostatnie sekundy pierwszej połowy , Urugwaj przeprowadzą ładną akcję i uzyskuję kontaktowe trafienie. W drugiej połowie ewidentnie naszym chłopcom brakowało sił, Włochy zdominowały spotkanie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1.

DRUGIE miejsce jest to zdecydowanie największy sukces małych piłkarzy Sokoła i trenera Łukasza Michalskiego, cała drużyna była bardzo chwalona przez wszystkich trenerów, kibiców i obserwatorów turnieju. Warto dodać, że nasz zespół składał się głównie z rocz. 2005, a docelowo w turnieju występowali chłopcy z rocznika 2004, więc tym bardziej należą się brawa za świetną postawę i rewelacyjny wynik osiągnięty przez Naszych zawodników!

Barwy Sokoła Pyrzyce w turnieju Deichmann Cup 2013 reprezentowali: Michał Kowalczyk, Adam Mroczek , Kuba Mroczek , Dominik Kozdróń, Kuba Balcerczak , Kuba Jędrzejewski , Tomaszewski Karol , Kruszewski Bartek , Pawłowski Kuba , Zalewski Miłosz , Szol Mateusz, Depko Maciek , Kazimierczak Błażej , Geldner Kuba , Garanin Kuba , Stasiak Bartek , Świątek Dominik , Węgrzynowski Nikodem, Bulanowski Olek.

14 odpowiedzi na SREBRNY SOKÓŁ w Deichamann Cup 2013!

1. nazwiska dzieci prawie samych urzędników 🙂 albo rodziców, którzy mają kasę i wiedzą jak wkręcić dziecko ………… PORAŻKA

2. Anonim pisze:

Jak ty wszystkich znasz… porażka

3. anonim pisze:

jak bysmy byli urzędnikami to nasze pociechy grałyby w BORUSI DORTMUND

4. KIBICKA pisze:

NIE na MIEJSCU są takie komentarze! Mało subtelna ta „dyskusja”. Należą się ogromne brawa dla trenera!!! JEST MOC !!Powodzenia trzymamy kciuki za chłopców!

5. anonim pisze:

banda pajaców niewiedzących co piszą prostaki!!!!!!!!!!!!

6. KIBICKA pisze:

Dokładnie!!Chłopaki pokazali wszystkim jak wygląda prawdziwa gra w piłkę nożną! Ogromny szacunek i ukłony dla trenera Łukasz Michalskiego!!

7. Stasiak Mirosław pisze:

Zadziwiające , że te oszczercze i obrzydliwe wpisy publikują osoby , którym brak odrobiny charakteru aby się podpisać pod swoim wpisem , a oceniają tych , którzy wykazali się wielkim charakterem stają do turnieju i zajmując w nim wysokie miejsca . Brawo Sokoły , brawo panie Łukaszu – tak trzymać
    M.Stasiak

8. Łukasz Michalski pisze:

Pyrzyccy malkontenci atakują już nawet dzicie i rodziców którzy chcą wychować, ukształtować charakter swoich pociech poprzez sport. Niebywałe!

Wielkie brawa dla chłopców za dostarczenie nam wspaniałych emocji. Słowa uznania dla rodziców za wspaniały doping!