Trzy medale lekkoatletów „Spartakusa” na mistrzostwach województwa

Dnia 11 maja 2013r. na pięknym stadionie lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Lekkiej Atletyce.

Zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce zdobyli trzy medale. Ten najcenniejszy – złoty zdobyła Justyna Wojciechowska (Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach), wygrywając bieg na 3000m juniorek w czasie 12:14,69s. Pyrzyccy sprinterzy zdobyli również dwa srebrne krążki. Remigiusz Ogłoza (Zespół Szkół nr 1 Pyrzyce) po niezbyt udanym biegu w eliminacjach na 100m juniorów w przeciętnym czasie 11,95s, doskonale pobiegł w biegu finałowym, uzyskując dobry czas 11,61s, tym samym zajmując drugie miejsce. Wojtek Wojtala (Zespół Szkół nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach) swoim startem potwierdził, że w tym sezonie znajdzie się wśród najlepszych przedłużonych sprinterów województwa zachodniopomorskiego. Wojtek zdobył srebrny medal w biegu na 400m juniorów młodszych, pobijając życiowy rekord z czasem 52,48s. Mimo to Wojtek nieznacznie przegrał bieg z zawodnikiem LKS „Pomorze” Stargard – Mateuszem Kotłów, który uzyskał czas 52,39s.
Trenerem wszystkich zawodników jest Dariusz Kufel.

Na tych samych zawodach dwie pyrzyczanki startujące w barwach LKS „Pomorze” Stargard Szczeciński wywalczyły dwa złote medale. Paulina Starzyńska wygrała bieg na 800m juniorek, pobijając życiowy rekord z czasem 2:18,27s. Natomiast Małgosia Ćwirta wygrała bieg juniorek na dystansie 1500m w czasie 5:04,28s. Obie zawodniczki są uczennicami Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach.

5 odpowiedzi na Trzy medale lekkoatletów „Spartakusa” na mistrzostwach województwa