15 medali zawodniczek i zawodników LKS „Spartakus”

W dniach 18 -19 maj 2013 r. w Poznaniu rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w sumo. Udział wzięło 202 zawodników i zawodniczek reprezentujących 16 klubów z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
49-osobowa reprezentacja LKS „Spartakus” Pyrzyce zwyciężyła w klasyfikacji klubowej gromadząc 31 pkt. do współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. Drugie miejsce zajął KS „Sobieski” Poznań – 27 pkt, a trzecie TAR Krotoszyn – 16 pkt.

W klasyfikacji województw zwyciężyło wielkopolskie 91 punktów przed zachodniopomorskim 67 punktów i lubuskim – 19 punktów.
Indywidualnie wychowankowie Leszka Domszego – Bielice, Grzegorza jaska, Izabeli Burdy – Okunica oraz Henryka Pełki – Pyrzyce zdobyli 15 medali: 1 złoty, 4 srebrne i 10 brązowych.

Klasą dla siebie była zwyciężczyni kategorii wagowej 60 kg Klaudia Herman –Bielice.