Trzecie miejsce zawodników pyrzyckiej Ligi Obrony Kraju w zawodach marynistycznych.

         W Gryfinie dnia 20 kwietnia 2013r. odbyła się jubileuszowa pięćdziesiąta Edycja Wojewódzkiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Na tegorocznych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Pyrzycach, którzy corocznie zdobywają w marynistycznym konkursie medalowe miejsca.

         Konkurs jest niezwykle trudny i wymaga od zawodników zarówno sprawności fizycznej, jak i dużej wiedzy teoretycznej, ponieważ składa się z aż pięciu konkurencji. Uczestnicy konkursu najpierw piszą test ze znajomości wiedzy morskiej z zakresu polskiej marynarki wojennej oraz historycznej i dzisiejszej lokalizacji Polski wobec Bałtyku. Z zakresu tej wiedzy nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni. Oliwia Szopiak (Zespół Szkół nr 1) napisała test najlepiej spośród uczestników konkursu, rozwiązując cały test bezbłędnie. Oliwia wyprzedziła swojego kolegę z drużyny – Tomasza Kozła, który popełnił zaledwie jeden błąd. Tomek w następnej konkurencji zawodów – rzucie rzutką ratowniczą zajął trzecie miejsce. Magdalena Matyjasik (Publiczne Gimnazjum Kozielice) w tej samej konkurencji rzutu rzutką zajęła czwarte miejsce.


reklama
        reklama


          Debiutująca w tego rodzaju zawodach Katarzyna Ślusarek (Publiczne Gimnazjum Kozielice), która startowała poza konkursem, w strzelaniu z broni pneumatycznej zajęła piąte miejsce, uzyskując bardzo dobry wynik 122 pkt. na 150 pkt. możliwych. Nasi reprezentanci również dobrze zaprezentowali się w konkurencji wiązania węzłów ratowniczych. Natomiast zdecydowanie słabiej pyrzyccy zawodnicy radzą sobie w pływaniu, co spowodowane jest brakiem basenu na naszym terenie. Czwartym reprezentantem medalowego zespołu był Jakub Woźniak, również uczeń Publicznego Gimnazjum w Kozielicach. W podsumowaniu, po rozegranych pięciu konkurencjach, zajęliśmy wysokie trzecie miejsce, lokując się w rankingu jedynie za dwoma reprezentacjami gospodarzy Gryfina.

         Corocznymi przygotowaniami do marynistycznego konkursu kieruje nauczyciel z Pyrzyc – Dariusz Kufel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.