Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

Już na początku sezonu biegów przełajowych wspaniałe sukcesy odnotowali najlepsi biegacze Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce. Dominika Wiśniewska i Jakub Woźniak zdobyli w dniu 2 marca 2013r. na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych w Policach dwa złote medale.

Dominika (ZS nr 1 Pyrzyce) ze zdecydowaną przewagą wygrała bieg juniorek młodszych na dystansie 3000m. Jakub Woźniak (Publiczne Gimnazjum w Kozielicach) po emocjonującym finiszu wygrał bieg młodzików na dystansie 2000m, wyprzedzając na samym końcu dystansu Macieja Koska z GLKS Cross Wałcz. Srebrny medal w biegu na dystansie 3000m przywiozła z tych samych zawodów juniorka – Gosia Ćwirta, przegrywając z pyrzyczanką reprezentującą obecnie klub LKS „Pomorze” Stargard – Pauliną Starzyńską.

W tym samym biegu dobrze zaprezentowały się pozostałe zawodniczki „Spartakusa”: Justyna Wojciechowska, zajmując czwarte miejsce i Agata Wiśniewska, która z kolei uplasowała się na szóstym miejscu (wszystkie zawodniczki są uczennicami Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach). Czwarte miejsce w biegu na 2000m zajęła dobrze zapowiadająca się startująca w barwach „Spartakusa” juniorka młodsza – Magdalena Matyjasik (Publiczne Gimnazjum w Kozielicach). Na tej samej pozycji uplasował się jedyny wśród pyrzyckiej młodzieży maratończyk, Tomasz Kozioł, który biegł w najdłuższym biegu na dystansie 5000m seniorów.

Odnotować jeszcze należy dobry występ Aleksandry Grondalczyk (Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach), która na metę przybiegła jako ósma w najliczniej obsadzonym biegu młodziczek na 1000m.

Natomiast kolejny pyrzyczanin, reprezentujący barwy LKS „Pomorze” Stargard – Wojtek Piwowarczyk, na dystansie 3000m juniorów przybiegł jako drugi.

Trenerem i opiekunem wszystkich zawodników jest Dariusz Kufel.