„Sztachetki” w rękach pyrzyckich biegaczek

Dnia 22 września 2012r. odbyła się XVI edycja biegów ulicznych w Płotach o „Sztachetkę – Płoty 2012”. Na imprezie nie mogło zabraknąć biegaczy z Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce, którzy wywalczyli medalowe miejsca w biegach młodzieżowych.

Małgorzata Ćwirta wygrała bieg na 1000m w kategorii juniorek, pokonując swoją klubową rywalkę Agatę Wiśniewską, która zajęła drugie miejsce. Natomiast Dominika Wiśniewska zdecydowanie wygrała bieg juniorek młodszych na tym samym dystansie, pokonując reprezentantkę gospodarzy Aleksandrę Kecler z MLUKS „Mokasyn” Płoty oraz koleżankę klubową, dobrze zapowiadająca się biegaczkę – Magdalenę Matyjasik z Publicznego Gimnazjum w Kozielicach. Wszystkie wymienione zawodniczki „Spartakusa” są uczennicami Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach.

Trenerem i opiekunem reprezentacji jest Dariusz Kufel – trener lekkiej atletyki

2 odpowiedzi na „Sztachetki” w rękach pyrzyckich biegaczek

1. fan pisze:

Nic nie rozumiem pisze ktoś ,że wszystkie wymienione zawodniczki „Spartakusa” są uczennicami Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach, ale wcześniej niejaka Magdalena Matyjasik napisane jest ,że jest uczennicą PG w Kozielicach.Ktoś tu nie pisze prawdy, a tak na marginesie nie ma Publicznego Gimnazjum w Kozielicach jest natomiast Zespół Szkół w Kozielicach.Ale generalnie to gratulacje dla biegaczek.Jeżeli pamięć mnie nie myli to czyutałem gdzieś żę Agata Wiśniewska ,Dominika Wiśniewska ,Magda Matyjasik to były lub są uczennice Zespołu Szkół w Kozielicach , niezłe biegaczki wywodzą się z tej szkoły.

2. PAN111 pisze:

To prawda, ze te 3 dziewczeta chodzily do ZS w Kozielicach, ale nie zapominajmy, ze to nie jedyne lekkoatletki w tym klubie ! I nie rozumiem tego stwierdzenia: „niezłe biegaczki wywodzą się z tej szkoły.” Co szkola ma wspólnego z ich bieganiem, skoro trenuja pod okiem pana Kufla w Spartakusie ? Ludzie po prostu nie potrafia docenic wysilku trenera tylko doszukuja sie drugiego dna i ojca sukcesu.. Gratulacje dla biegaczek!