1 kolejka – Regionalna Klasa Okręgowa

Sokół Pyrzyce  2:0  Myśla Dargomyśl  –  18 sierpnia 2012 r., godz. 17:30
1:0 Panasiuk Damian
2:0 samobójcza

Od zwycięstwa rozpoczął zmagania w sezonie 2012/2013 w regionalnej okręgówce niedawny spadkowicz Sokół Pyrzyce. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (1:0), choć trzeba przyznać, że był to najmniejszy wymiar kary jaki spotkał tego dnia przyjezdnych. Myśla także miała swoje szanse, ale nie tak klarowne jak pyrzyczanie.

Jako pierwsi do bramki trafili goście. Efektowna przerzutką popisał się zawodnik z Dargomyśla, ale wcześniej sędzia boczny zasygnalizował spalonego. Mimo tej sytuacji optyczną przewagę posiadał Sokół Pyrzyce, który udokumentował ją w 33. minucie gry. Bardzo dobrze do Damiana Panasiuka zagrywał Adam Kawczyński. Temu pierwszego pozostało jedynie dobrze przyłożyć nogę. Piłka minęła leżącego bramkarza i wpadła do siatki. Już minutę później powinno być 2:0. Panasiuk mógł powtórzyć swój wyczyn, tym razem przeszedł po golkiperze rywali, lecz naciskany przez obrońców uderzył metr od słupka.

Po zmianie stron Myśla mogła doprowadzić do wyrównania, ale idealną okazję w 50. minucie zmarnował Rafał Bocian. Od 61. minuty przyjezdni zmuszeni byli grać w 10. Drugą żółtą kartkę po celowym zagraniu ręką otrzymał Łukasz Stępniak. Tymczasem w Sokole raziła niemiłosiernie skuteczność. W 76. minucie swojej okazji nie wykorzystał Adam Kawczyński, który po nagraniu Marcina Młodojewskiego mógł się pokusić o zdobycie bramki. Co się nie udawało piłkarzom Piotra Kaczyńskiego udało się podopiecznym Jakuba Pulkowskiego. W 80. minucie, po nagraniu ze skrzydła, piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Kozarowski. Ostatnie minuty to już istna kanonada niewykorzystanych sytuacji. Zwłaszcza w ekipie zielono-czerwonych. Jana Panasiuka pokonać próbowali m.in. Damian Panasiuk, Ireneusz Dubik oraz Artur Domowicz. Za każdym razem górą z opresji wychodził pierwszy z wymienionych. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone, jednak okraszone wielkim niedosytem z powodu zmarnowanych okazji.

kempes7

Sokół Pyrzyce: Piwiński – Stankiewicz, Domowicz, Malinowski, Słabowski (46′ Okraska), Kawczyński, Kaczyński (75′ Świątek), Mogielski (46′ Młodojewski), Panasiuk, Zaborowski, Dubik (86′ Kustosz)

——————————————————————-

Sęp Brzesko  1:3  Orkan Suchań  –  18 sierpnia 2012 r., godz. 17:30
1:1 Kuźmiński Krystian

Pechowo rozpoczął się nowy sezon dla Sępa Brzesko. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy spotkania z Orkanem Suchań Daniel Ogiejko tak niefortunnie zagrał głową do własnego bramkarza, że piłka wpadła do siatki. Po przerwie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu po trafieniu Krystiana Kużmińskiego. Wkrótce goście ponownie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale z siedmiu metrów, a następnie podwyższyli wynik pokonując efektownym uderzeniem z rzutu wolnego Kacpra Jarugę. Młody bramkarz Sępa za drugim razem nie dał się zaskoczyć i ładnie wybronił kolejnego wolnego. Rozmiar porażki w ostatniej minucie meczu mógł zmniejszyć Marek Lewandowski, ale nawet taka satysfakcja nie była w tym dniu dana gospodarzom. Grający trener Sępa trafił z rzutu karnego tylko w poprzeczkę bramki gości.

oset

Sęp Brzesko: Jaruga Kacper – Świątek Paweł (74′ Chomik Dariusz), Ogiejko Daniel, Zieliński Mateusz, Lewandowski Marek – Miszczuk Daniel, Olszówka Dominik (46′ Żółkiewicz Tomasz), Kołatkiewicz Paweł, Zieliński Bartosz – Kuźmiński Krystian, Tyburczy Piotr

Zieloni Zielin  3:3  Wicher Przelewice  –  19 sierpnia 2012 r., godz. 14:00
……………………….0:1 Jabłoński Bartosz
……………………….1:2 Ziajka Kordian
……………………….3:3 Ziajka Kordian

Wicher Przelewice: Bil Daniel – Urbański Dominik, Bil Patryk, Kustra Dariusz, Paplicki Mateusz (65’ Janasik Tobiasz) – Janasik Łukasz, Muskała Leszek, Jabłoński Bartosz, Antkiewicz Robert, Antkiewicz Paweł – Ziajka Kordian

5 odpowiedzi na 1 kolejka – Regionalna Klasa Okręgowa

1. Pestka pisze:

Gratulacje dla Sokoła! Brawo Panasiuk, coś ty robił z tyłu?

2. tatamatiego pisze:

3pkt na inaugurację. Brawo Sokolo!!!
    MISJA 2 MIESZKOWICE ON TOUR. ktoś się pisze na wyjazd???

3. Anonim pisze:

Wywiad minister Muchy w RMF – 15 luty 2012:
    Red: – A jest pani w stanie dotrzeć do problemów trzecioligowego hokeja na lodzie?
    Mucha: – Proszę mi wierzyć, że te problemy są już opracowywane w resorcie, chociaż one są gdzieś tam na 35. miejscu albo 98.
    Red.: – Za trzecioligowy hokej to niech się pani nie bierze, bo tej ligi nie ma.

uhahauahuahhaha

4. Anonim pisze:

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Panasiukowi pozostało tylko dobrze przyłożyć nogę. Nogę to można przyłożyć jak się jest na 5 metrze i ma się pusta bramkę. Panasiuk musiał się popisać celnym uderzeniem z dużego kąta żeby pokonać bramkarza. Zdjęcie 7.

5. sołtyska Małgosia pisze:

trzymam kciuki za drużyny….. nie wszystko się wygrywa, ale oby jak najwięcej!!!!