Pamiętają o Kaziku Niewiadomskim

        Podczas wspaniałej pogody rozegrany został w Pyrzycach, już po raz 26-ty, turniej piłkarski poświęcony pamięci Kazimierza Niewiadomskiego, tragicznie zmarłego przed laty piłkarza i trenera Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Sokół.

           Przed rozpoczęciem turnieju rodzina, przyjaciele oraz delegacje zespołów odwiedziły Jego mogiłę.

        Tym razem w turnieju uczestniczyły cztery zespoły. Po emocjonujących meczach, które sędziował Sławomir Pawlik, rozgrywanych systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut zwyciężył zespół Sokoła Pyrzyce grający w składzie: Leszek Piekarski – Michał Wartalski, Daniel Frątczak, Kuba Czosnykowski, Marcin Nowak, Stanisław Nowakowski, Grzegorz Słota, Filip Żurawski, Robert Krzysztoszek, Grzegorz Filipowicz, Ireneusz Tyrajski, Piotr Tyburczy, Marek Olech, Marek Lewandowski. Drugie miejsce zajęli piłkarze Wichra Przelewice, trzecie Energetyka Gryfino, czwarte KPP Pyrzyce.

        Najlepszym piłkarzem turnieju został Wiesław Deptała z Energetyka Gryfino. Najlepszym bramkarzem Leszek Piekarski z Sokoła Pyrzyce , a „Królem Strzelców” Ireneusz Tyrajski, również z Sokoła. Spikerem turnieju był Czesław Giergiel, znany kronikarz piłkarski w naszym regionie.

        Po turnieju brat Kazimierza Niewiadomskiego Waldemar, wykonał brawurowy taniec na wrotkach, za który otrzymał gromkie brawa od licznej widowni. Po rozdaniu pucharów jeszcze przez kilka godzin trwało spotkanie przy słodkim poczęstunku i muzyce, podczas którego wspominano dawne czasy.

August Kimbar

foto: August Kimbar

————————————————————————-

foto: Artur Kuca

6 odpowiedzi na Pamiętają o Kaziku Niewiadomskim

 1. oset pisze:

  Oldboye Sokoła Pyrzyce zagrali młodzikami 🙂

 2. tatamatiego pisze:

  ale wagowo się zgadzało 😀

 3. oset pisze:

  „wagowo się zgadzało” też tak mówiłem, a jeszcze kilka drużyn można by obdzielić 🙂

 4. tatamatiego pisze:

  że niby kto miał tych kilogramów za dużo??? nr 10??? ale za to jaka bajeczna technika 😀 grał marzenie a Ludzie ze szczęścia płakali 😀

 5. :) pisze:

  Podobno ten z nr 10 to największy walczak na boisku 🙂 Podobno z ligi angielskiej go sprowadzili 😀

 6. tatamatiego pisze:

  umiejętnościami i kondycją to może nie ale sercem walczak na maxa. Grać dla Sokoła Pyrzyce i reprezentować ten Klub to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.