SREBRNY MEDAL LICEALISTÓW

        18 kwietnia 2012 roku w Świnoujściu odbył się finał Licealiady w siatkówce chłopców. Wystąpili w nim podopieczni Dariusza Jagiełły, siatkarze z ZS nr 1 w Pyrzycach. Od wielu lat należą oni do ścisłej czołówki naszego województwa.

        Od roku szkolnego 2003/2004 do roku 2008/2009 przywozili brązowe medale. Tylko w poprzednim roku nie zdołali stanąć na podium. Za to w tym zrekompensowali sobie to niepowodzenie i zajęli drugie miejsce ulegając w ścisłym finale siatkarzom ze szkoły mistrzostwa sportowego w Świnoujściu. To duży sukces siatkarzy trenera Dariusza Jagiełły, którzy wreszcie zamienili brąz na srebro i wrócili ze Świnoujścia z tarczą.


reklama
        


         W pierwszym pojedynku pyrzyccy licealiści pewnie wygrali 2:0 z ZS nr 1 w Szczecinku i po tym meczu mieli już zagwarantowany przynajmniej srebrny medal. Na drodze po najwyższy stopień podium stanęli jednak siatkarze ze szkoły mistrzostwa sportowego ZSO Świnoujście. Mimo ambitnej postawy nasi siatkarze nie mogli znaleźć sposobu na dobrze funkcjonujący blok przeciwnika i skuteczną kombinacyjną grę w ataku. Ale drugie miejsce w finale wojewódzkim to również ogromny sukces podopiecznych trenera Dariusza Jagiełły. W swojej drużynie wyróżnił dwóch graczy: Bartosza Zielińskiego i Konrada Gołębiowskiego, którzy stanowili o sile zespołu z Pyrzyc.
Przedstawiamy skład drugiej drużyny województwa zachodniopomorskiego: Przemysław Lal, Łukasz Kaźmierczak, Tomasz Szymański, Konrad Gołębiowski, Bartosz Zieliński, Mateusz Pieczykolan, Jakub Cichowicz, Michał Kuźnicki, Piotr Nowak, Paweł Świętanowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.