Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Pyrzyccy lekkoatleci wypadli nadzwyczaj dobrze w najważniejszej przełajowo-biegowej imprezie obecnego sezonu. Przy pięknej wiosennej pogodzie w Parku Kasprowicza w Szczecinie w dniu 24 marca 2012r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych.

Reprezentanci Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce, trenowani przez Dariusza Kufla, zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W rywalizacji drużynowej klubów juniorów młodszych zdobyli drugie miejsce wśród klubów województwa zachodniopomorskiego, zaraz za MKL „Maraton” Świnoujście oraz dwudzieste pierwsze miejsce w rywalizacji klubowej Polski.

Na tak wysokie miejsce złożyła się dwunasta pozycja Małgorzaty Ćwirta (Zespół Szkół nr 1 Pyrzyce) w biegu na 3000m oraz czternasta pozycja Dominiki Wiśniewskiej (Publiczne Gimnazjum w Kozielicach) w biegu na 2000m. Dodać jeszcze należy trzydzieste ósme miejsce, debiutującej w tak ważnej imprezie Agaty Wiśniewskiej (Zespół Szkół nr 1 Pyrzyce) w biegu juniorek na dystansie 2000m.

Pyrzyczanie, reprezentujący klub stargardzki LKS „Pomorze” Stargard: Paulina Starzyńska i Wojciech Piwowarczyk (oboje uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach)  również wypadli bardzo dobrze. Paulina w biegu na 3000m juniorek młodszych zajęła siódme miejsce, a Wojtek w biegu juniorów na dystansie 6000m zajął dziesiąte miejsce.
Gratulujemy wszystkim pyrzyckim biegaczom i czekamy na następne sukcesy.