Złoto dla Pauliny Starzyńskiej

03 marca 2012r. odbyły się coroczne Mistrzostwa Polic w biegach przełajowych. Reprezentanci Pyrzyc, z klubu LKS „Pomorze” Stargard, odnieśli tam duży sukces.
Paulina Starzyńska (Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach) ze znaczną przewagą wygrała w biegu juniorek młodszych na dystansie 1500m. W tym biegu pokonała swoje koleżanki z Pyrzyc: Dominikę Wiśniewską (LKS „Spartakus” Pyrzyce) która przybiegła jako druga oraz Małgorzatę Ćwirta, z tego samego klubu, która do mety dotarła jako czwarta.

Wojciech Piwowarczyk (Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach) wystartował w biegu otwartym mężczyzn na 6000m (mimo możliwości startu z rówieśnikami). Wojtek był najmłodszym zawodnikiem na tym dystansie, uplasował się na szóstej pozycji, przegrywając z „gwiazdami” Polskiej lekko atletyki. W biegu tym zwyciężył Bartosz Nowicki („Śląsk” Wrocław) który na Halowych Mistrzostwach Europy w Paryżu na 1500m zdobył brązowy medal oraz jest byłym rekordzista Polski na tym dystansie.
Trenerem Wojtka i Pauliny jest Zbigniew Krzysiek– trener klubu LKS „Pomorze” Stargard Szcz.