e-Plebiscyt na Sportowca Ziemi Pyrzyckiej 2012

 Karateka Oskar Wiśniewski zwyciężył w e-Plebiscycie na Sportowca Roku 2011 Ziemi Pyrzyckiej organizowanym przez Pyrzyce.Info. Drugie miej-sce zajęła lekkoatletka Paulina Satrzyńska, a trzecie zawodnik walk MMA Wojciech Antczak.
e-Plebiscyt po raz drugi  towarzyszył Plebiscytowi Gazety Ziemi Pyrzyckiej na Najlepszego Sportowca Roku dzięki zapro-szeniu Redaktora Naczelnego Jerzego Goclika. W zeszłym roku wyniki obu konkursów były odmienne, w tym roku zwycięstwo przypadło jednemu sportowcowi.
Uroczyste rozstrzygnięcie obu plebiscytów odbyło się 02 marca w sali widowiskowo-kino-wej Pyrzyckiego Domu Kultury.
W tym roku w głosowaniu wzięło udział 1155 osób, które wyłoniły następującą dziesiątkę e-Plebiscytu:
1. Oskar Wiśniewski (219)
brązowy medalista Mistrzostw Europy w kumie kadetów
2. Paulina Starzyńska (198)
II miejsce Mistrzostw Polski  Zrzeszenia LZS – biegi 1500 m
3. Wojciech Antczak (166)
reprezentuje Pyrzyce na arenie  międzynarodowej w walkach MMA
4. Piwowarczyk Wojciech (146)
I miejsce  Strefowych Mistrzostw Polski – biegi 5000m
5. Kowalski Łukasz (122)
brązowy medalista  Mistrzostw Polski w zapasach styl wolny
6. Ćwirta Małgorzata (116) – LA
7. Piwoni Maciej (105) – zapasy
8. Fiszer Mirella (88) – karate
9. Woźniak Jakub (88) -LA
10. Filipowicz Patryk (60) – piłka nożna.


reklama
        



Plebiscyt Gazety Ziemi Pyrzyckiej

    Dziesiątka Plebiscytu na Sportowca Ziemi Pyrzyckiej 2011 roku zorganizowanego po raz piętnasty przez Gazetę Ziemi Pyrzyckiej przy współudziale Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach przedstawia się następująco:
1. Oskar Wiśniewski – karate
Klub Karate Kamikaze Pyrzyce
2. Sofia Ennaoui – LA
Klub LKS LUBUSZ Słubice
3. Maciej Piwoni – zapasy
Klub LKS Spartakus Pyrzyce
4. Łukasz Kowalski -zapasy
Klub LKS Spartakus Pyrzyce
5. Wojciech Piwowarczyk – LA
Klub Pomorze Stargard
6. Maciej Krzak – siatkówka
Klub  Maraton Świnoujście
7. Adam Tołoczko – siatkówka
Klub Morze Bałtyk Szczecin
8. Paulina Starzyńska – l.a.
Klub Pomorze Stargard
9. Piotr Soroka – zapasy
Klub LKS Spartakus Pyrzyce
10. Tobiasz Stankiewicz
piłka nożna, MLKS Sokół Pyrzyce

Najlepszymi sportowcami 2011 roku poszczególnych gmin Ziemi Pyrzyckiej zostali:
Paweł Wójcik – Bielice
Klub Unia Swochow
Tomasz Huber – Kozielice
Zespół Szkół Kozielice
TomaszKozioł – Lipiany
Klub Stal Lipiany
Paweł Antkiewicz – Przelewice
Klub Wicher Przelewice
Patryk Galoch – Pyrzyce
Klub Chemik Police
Kornelia Okoniewska – Warnice
Klub MKS Olimpia Szczecin
Trenerem Roku został Marcin Fidelus z Klubu Karate Kamikaze Pyrzyce, opiekun Oskara Wiśniewskiego medalisty mistrzostw Europy.
Za Odkrycie Roku uznano Jakuba Woźniaka ze Spartakusa Pyrzyce, złotego medalistę Finału Ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży w biegu na 1000 m,
Drużyną Roku została Drużyna czwórboju LA z Zespołu Szkół w Kozielicach w składzie: Tomasz Huber, Jakub Woźniak, Piotr Nowak, Paweł Retecki, Kacper Szydło, Mateusz Wojtalewicz
Nagrodę Specjalną otrzymał zawodnik sortów walki MMA Wojciech Antczak z Husaria Fight Team.
Imprezą Roku uznano X Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne LZS Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach pod kierownictwem Andrzeja Jakieły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.