Hall of Fame 2012

Już po raz piąty w wypełnionej po brzegi hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, z udziałem wielu zaproszonych gości oraz osób związanych ze sportem całego regionu zachodniopomorskiego, odbyła się doniosła, jubileuszowa uroczystość „Hall of Fame”. Kolejny raz wyróżniono i udekorowano ludzi, którzy swoją ogromną pracą i wybitnymi osiągnięciami sportowymi promowali ziemię pyrzycką na arenach całego kraju, a nawet świata.
Honorowy patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.
Kapituła w składzie: Jan Rola – nauczyciel i wychowawca, Ewa Bogacka – ekonomista, Prezes BACKER OBR w Pyrzycach, Stanisław Janicki – reporter i humanista, Krystyna Marszałek – przedsiębiorca, Janusz Michalski – trener sportowy, Roland Żwierełło – lekarz oraz Marek Olech – burmistrz Pyrzyc, działacz sportowy, postawiła wysokie kryteria wyboru kandydatów do tej prestiżowej nagrody. Sportowiec musi mieć za sobą sukcesy na poziomie krajowym i międzynarodowym, natomiast działacze i trenerzy powinni być szeroko znani w środowisku i mający znaczące osiągnięcia organizacyjne i szkoleniowe


reklama
        


W  piątek 24 lutego 2012 r. do Sławnych i Zasłużonych działaczy, trenerów i sportowców dołączyli: w kategorii działacz – Franciszek Sokołowski (zawodnik, sędzia ligowy i międzynarodowy – w latach 1977 – 1995), w kategorii trener – Eugeniusz Klimczak (wicemistrz Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym, sędzia związkowy I klasy). Wychowawca kilkudziesięciu medalistów mistrzostw Polski w zapasach i sumo. Natomiast laureatem w kategorii sportowiec został Paweł Januszewski (mistrz Europy z Budapesztu (1998), olimpijczyk z Atlanty (1996) i Sydney (2000), brązowy medalista mistrzostw Europy z Monachium (2002), 10 – krotny medalista mistrzostw Polski).

2 odpowiedzi na Hall of Fame 2012

  1. Anonim pisze:

    Mogli jeszcze na koniach wjechać.

  2. Anonim pisze:

    Nie wariuj, szkoda parkietu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.