Zwycięstwo Jakuba Woźniaka w Biegach Górskich w Gryfinie

W dniu 11 lutego 2012r. zakończył się III rzut XXIII Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich, podsumowujący całą jego edycję.Niestety, w tym roku w punktacji generalnej zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce nie zanotowali indywidualnego zwycięstwa, gdyż zajęli dwa drugie i jedno trzecie miejsce. Co gorsza, nie było to spowodowane słabą formą zawodników, a kłopotami finansowymi, które nie pozwoliły wystartować we wszystkich trzech rzutach.

W podsumowaniu ogólnym, na drugim stopniu podium stanęła Małgorzata Ćwirta (Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach) w kategorii juniorek młodszych oraz Jakub Woźniak (Publiczne Gimnazjum w Kozielicach) w kategorii młodzika. Trzecie miejsce w kategorii juniorek zajęła Justyna Wojciechowska (Zespół Szkół nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach). Jednak podczas biegów ostatniego rzutu zwycięstwo w biegu na 2000m, odniósł Jakub Woźniak, pozostawiając daleko w tyle swojego rywala Tomasza Wojtasińskiego z Gimnazjum w Moryniu.

Na drugiej pozycji w biegu na 2000m juniorek młodszych, przybiegła Małgosia Ćwirta oraz w biegu, juniorek Justyna Wojciechowska. Obok Justyny, na trzecim stopniu podium stanęła Agata Wiśniewska (Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach).

Dodatkowo, warto odnotować piąte miejsce w biegu chłopców w kategorii dzieci starsze naszego najmłodszego biegacza – Kamila Wasilewskiego (Szkoła Podstawowa w Kozielicach).
Opiekunem reprezentacji jest Dariusz Kufel – trener lekkiej atletyki.