Żak Pyrzyce pozostaje w grze

04

Spotkanie Żaka Pyrzyce i Trójki Nakło w drugim dniu rozgrywek 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej było typowym meczem o wszystko. Obie ekipy przegrały swoje pierwsze boje i by myśleć o awansie musiały wygrać. Lepiej początek wypadł zespołowi z Nakła, który pierwszy set rozstrzygnął na swoją korzyść. Po zmianie stron zmienił się również obraz gry na parkiecie i tym razem to pyrzyczanie okazali się lepsi.

Trzeciego seta gospodarze rozpoczęli od wysokiego prowadzenie 6:0. Przewaga ta jeszcze wzrosła i ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 25:13. To pozwalało mieć nadzieję, że mecz zakończy się po 4 setach.

Goście jednak nie złożyli broni i w kolejnej odsłonie tego sportowego widowiska ambitnie wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Dobra gra w ataku pyrzyczan nie pozwoliła im zniwelować przewagi rywali z powodu mnożących się błędów w zagrywce.

W ostatniej części meczu podopieczni Jagiełły i Toboły od początku zagrali skoncentrowani i nie pozwolili tym razem rywalom odskoczyć. Po stracie pierwszego punktu szybko odrobili stratę, a następnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Ponownie błędy w serwisach uniemożliwiły jednak uzyskanie większej przewagi. Po zmianie stron na szczęście gra siatkarzy z Nakła kompletnie się rozsypała, a Żak Pyrzyce mógł się cieszyć ze zwycięstwa 3:2 (20:25,25:22,25:13,18:25,15:10) .

Dzięki tej wygranej pyrzyczanie zachowali szanse na awans do grona 32 najlepszych drużyn w kraju. W niedzielę 05 lutego zmierzą się ze „Stocznią” Gdańsk. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco, dlatego zapraszany na godzinę 12:00 do hali sportowej OSiR przy ulicy Rolnej w Pyrzycach. Razem dopingujmy naszych siatkarzy!