Ćwirta i Woźniak zwycięzcami Biegów Górskich

05

Od wielu lat biegacze Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce uczestniczą w Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich. W dniu 8 grudnia 2011r. odbyła się już XIII edycja tych biegów, na których po raz kolejny dobrze wypadli lekkoatleci z Pyrzyc.

Najlepiej wypadło dwoje lekkoatletów Spartakusa. Małgorzata Ćwirta (Zespół Szkół nr 1 Pyrzyce) zdecydowanie wygrała w biegu juniorek młodszych na dystansie 3000m, zajmując pierwsze miejsce na podium. Również pierwsze miejsce zajął nasz najlepszy młodzik w biegu na 2000m – Jakub Wożniak (Publiczne Gimnazjum Kozielice), który zostawił daleko w tyle swoich starszych o rok rywali. Do tych sukcesów dodać należy dobre lokaty naszych pozostałych biegaczy.

Nasz najmłodszy zawodnik – Kamil Wasilewski (Szkoła Podstawowa Kozielice), debiutując w tak dużej imprezie, w biegu dzieci starszych na dystansie 1000m uległ tylko trzem starszym kolegom, zajmując ostatecznie wysokie czwarte miejsce. Również na czwartym miejscu w biegu juniorek na dystansie 2000m przybiegła do mety Justyna Wojciechowska (Zespół Szkół nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach), pokonując koleżankę klubową Agatę Wiśniewską (Zespół Szkół nr 1 Pyrzyce), która zajęła piąte miejsce.
Opiekunem zawodników jest trener lekkiej atletyki LKS „Spartakus” Pyrzyce – Dariusz Kufel.