KOLEJNY SUKCES ZAWODNIKÓW LKS SPARTAKUS PYRZYCE

W dniach 25-26 lutego 2017r w Krotoszynie odbyły się zawody pn. Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. Skromna ekipa z Pyrzyc wywalczyła aż 6 medali /2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe/

Ubiegłoroczna medalistka ME i MŚ – Wiktoria MAĆKOWIAK startując w dwóch kategoriach wagowych zdobyła 2 medale; złoto w seniorach kat. wagowej 95 kg, oraz brąz w seniorach w kat. wagowej 80 kg. W ten sposób potwierdziła swoje aspiracje do reprezentacji narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Gruzji.

Natomiast Mistrz Europy juniorów – Oskar KOZANKA-LIPKA /mieszkaniec gminy Warnice/ wywalczył złoty medal w juniorach, kat. wagowa +100 kg, oraz brąz także w juniorach w kat. wagowej 100 kg.

Trzecia zawodniczka Paulina ZYGMUNT także zdobyła 2 medale; srebro w juniorach w kat. wagowej 50 kg, oraz brąz w seniorach kat. wagowej 55 kg. Opiekunem ekipy był niezawodny Eugeniusz Klimczak.

Wszystkim medalistom i ekipie trenerskiej serdecznie gratulujemy.