Kinga Kapica mistrzynią Polski!

W dniach 20-21 czerwca 2015 r. w Solcu Kujawskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet. Zawodniczka LKS Spartakus Pyrzyce Kinga Kapica zdobyła na tym turnieju złoty medal. Jest to złoty sezon dla Kingi która w tym roku w Polsce wygrała wszystkie turnieje!

Kinga jest w świetnej formie, zdobyła złoto na Pucharze Polski kadetek w Siedlcach a także na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Kraśniku. Kinga w Solcu stoczyła 3 walki wygrywając wszystkie przed czasem i nie tracąc przy tym żadnego punktu! W pierwszej walce rozgromiła rywalkę 12:0, w półfinale walcząc z kontuzją pokonała Kamile Czerwińską 10:0 a w finale Kasie Gregorczyk z Lublina 8:0 i położenie na łopatki.

Oczywiście taki wyczyn nie mógł zostać nie zauważony przez trenera kadry kadetek Władysława Olejnika, który potwierdził iż Kinga będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Serbii, które odbędą się 5-10 sierpnia 2015. Nasza złota zawodniczka już niedługo weźmie udział w zgrupowaniu kadry w Prewidze na Słowacji, gdzie będzie walczyła w międzynarodowym turnieju – ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Europy. Oczywiście trzymamy kciuki i życzymy Kindze powodzenia w Serbii.