DWA SREBRNE MEDALE MŁODYCH SIATKARZY

          Dobiegła do końca tegoroczna edycja turnieju z cyklu Zachodniopomorskie Mini Volley Cup – rozgrywek stworzonych dla najmłodszych adeptów piłki siatkowej. Od kilku lat w projekcie tym aktywnie uczestniczą młodzi siatkarze z Pyrzyc uczący się pilnie siatkarskiego rzemiosła pod okiem Bożeny Tołoczko (klasy IV) oraz Rafała Krzentowskiego (klasy V i VI).

          W tym roku wszystkie grupy wiekowe po przejściu kwalifikacji wywalczyły sobie prawo gry w finałach wojewódzkich. Pierwszy turniej dla chłopców z klas IV (kategoria dwójki) odbył się 14 maja w Szczecinku. Niestety z przyczyn losowych nasi chłopcy (Adam Toboła, Michał Kowalczyk) nie mogli uczestniczyć w tym turnieju. Wspomniana dwójka chłopców w oczach wielu trenerów z naszego województwa miała ogromne szanse na wywalczenie miejsca medalowego.


reklama
      

          Kolejny turniej odbył się 20 maja w Świnoujściu, gdzie na parkietach dobrze znanej wszystkim siatkarzom sali przy ulicy Witosa walczyli chłopcy z klas VI (kategoria czwórki). Miłą niespodziankę sprawili podopieczni Rafała Krzentowskiego zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal. O tym, że to właśnie nasza drużyna zdobyła wspomniane miejsce zadecydował 1 punkt zdobyty więcej w całym turnieju gdyż aby wyłonić zdobywców II, III i IV miejsca sędziowie musieli obliczać tzw. stosunek małych punktów.

         Ostatni turniej tegorocznych rozgrywek w mini piłce siatkowej chłopców odbył się 22 maja w Pyrzycach. Sala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach gościła 11 najlepszych zespołów chłopców z klas V (kategoria Trójki).Prawo gry w tym turnieju wywalczył sobie dwa zespoły z naszego miasta .Pierwszy zespół grający w składzie :Marcel Pszczoła, Kacper Dzięgielewski, Tytus Osękowski i Szymon Pawicki uplasował się na drugim miejscu zdobywając srebrny medal. W ścisłym finale chłopcy zostali pokonani przez zespół z Koszalina 23:25 i była to ich jedyna porażka w całym turnieju.

         Drugi zespół grający w składzie: Kacper Kasprzak, Michał Borecki, Jakub Pietrzak, Michał Świercz uplasował się także wysoko i wywalczył bardzo dobre V miejsce województwie. Zawodnicy uczęszczający regularnie na zajęcia z mini piłki siatkowej prowadzone przez Bożenę Tołoczko i Rafała Krzentowskiego wywodzą się ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach oraz Szkoły Podstawowej w Żabowie i reprezentują Pyrzycką Akademię Siatkówki oraz Klub LMKS Żak-Espadon Pyrzyce.

           Wyniki i medale zdobyte przez młodych siatkarzy są przepustką i dają prawo gry w Mistrzostwach Polski w Mini Piłce Siatkowej, które odbędą się na początku lipca w Krakowie.

Rafał Krzentowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.