Sokół Pyrzyce nadal bez punktu!

Trzeciej z rzędu, w rundzie wiosennej, porażki doznał Sokół Pyrzyce, najwyżej notowany w klasie okręgowej zespół powiatu pyrzyckiego. 29 marca na stadionie przy ulicy Sportowej 3 punkty trafiły, po zwycięstwie 0:1 nad gospodarzami, do gości z Remora Recz. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowy.

W 45 minucie Sokoła Pyrzyce przed stratą gola uchronił Okraska wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki pyrzyczan. W kolejnej akcji gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale w doskonałej sytuacji na strzał nie zdecydował się ????zawodnik testowany???? i w efekcie obrońcy Recza zdołali wyłuskać piłkę spod jego nóg i zażegnać niebezpieczeństwo. Chwilę później, nie do końca dysponowany w tym meczu Piwiński, nie zdołał złapać piłki zmierzającej poza linię końcową boiska po uderzeniu Zaborowskiego. Piłka z rzutu rożnego trafiła do niepilnowanego na 20 metrze zawodnika gości, który technicznym strzałem ulokował ją w siatce bramki Sokoła Pyrzyce.

Pyrzyczanie w trzech pierwszych meczach nie mieli zbyt wysoko zawieszonej poprzeczki. Na własnym boisku dwukrotnie podejmowali ekipy ze strefy spadkowej: Hetmana Grzybno i Remora Recz. Z żadnym z tych zespołów nie wywalczyli chociażby jednego punktu. Porażka na wyjeździe z aktualnym wiceliderem klasy okręgowej Orłem Trzcińsko Zdrój nie jest w tej sytuacji żadnym pocieszeniem.

Już jutro (29.03) Sokoła Pyrzyce może w tabeli przeskoczyć Mechanik Warnice. Jednak to zadanie utrudni podopiecznym Albrewczyńskiego lider klasy okręgowej Orzeł Pniewo.